Rukka jäägitud fännid Steffy ja Baxter

Rukka jäägitud fännid Steffy ja Baxter

Steffy ja Baxter on kaks vahvat segaverelist koera, kes on oma olemuse poolest täiesti erinevad. Kui Steffy on pigem rahulik ja tasakaalukas, siis Baxter on täielik energiapomm.


Steffy lugu
Steffy tuli meie perre 7 aastat tagasi, kui ühel hetkel elukaaslasega tundsime, et perest on üks neljajalgne sõber puudu. Teadsime, et tahame väikest kasvu koera ning ideaalis võiks ta olla lühikarvaline. Otsisime oma õiget koera päris pikalt, seal hulgas rääkisin mitmete kasvatajatega erinevate tõugude osas ning kuna antud hetkel ühtegi kutsikat saadaval polnud, siis teadsin, et peame lihtsalt ootama jääma. Ühel hilisõhtul vaatasin huvi pärast ka ühte müügiportaali ning nägin sealt kuulutust, kust vaatas mulle vastu väike pontsakas must-valge kutsikas. Näitasin ta pilte ka elukaaslasele ja mõlemad nõustusime, et peame tema kohta rohkem infot küsima. Võtsin järgmisel päeval kutsika omanikuga ühendust ning saime teada, et tegemist oli planeerimata pesakonnaga ning nüüd on oluline kutsikale kiiresti kodu leida. Pärast pikka arutelu jõudsime järeldusele, et oleme valmis talle kodu pakkuma ning üsna pea jõudiski väike marakratt meie koju. 7 aastat hiljem oleme väga rõõmsad oma otsuse üle Steffyle kodu pakkuda. Loomulikult saatis ta väiksena korda erinevaid kutsikale omaseid tempe, kuid need lõppesid õnneks üpris kiiresti ning temast sirgus üks tubli ja kuulekas koer.

 

Baxteri lugu

Baxter jõudis meie perre sarnast rada mööda. Jälle oli tegemist planeerimata pesakonnaga ja koertele oli vaja kiiresti kodud leida. Baxteriga oli huvitav lugu see, et tegelikult olime täiesti kindlad, kui teine koer meie perre tuleb, siis on ta tõukoer. Tõukoer just seetõttu, et me saaksime valida just enda elustiilile vastava koera. Mina olin enda jaoks välja mõelnud, et taks oleks just see koer, kelle me võiks teiseks koeraks võtta ning käisime Steffyga koos ka taksikutsikaid vaatamas, et näha, mida ta kutsikatest arvab ja kas me üldse saame teist koera tema kõrvale võtta. Steffy on nimelt üpris pirtsakas selle osas, kellega ta suhelda tahab. Käisime ühte taksi pesakonda vaatamas ning Steffy ei tahtnud nendest väikestest marakrattidest midagi kuulda. Leppisime siis sellega, et tõenäoliselt ei saa me ikkagi teist koera võtta, kuna tundus vale Steffyle sellega suurt stressi tekitama hakata. Ühel hetkel jõudis minuni info Baxteri pesakonnast ning tõenäoliselt asjaolu, et pesakonnas oli paar must-valget kutsikat tekitas minus teatava äratundmisrõõmu ja tahtsin nende kohta rohkem teada saada. Ütlesin elukaaslasele, et lähme neid lihtsalt igaks juhuks vaatama, sest ega meil kummagil suurt lootust polnud, et Steffy võiks mõne kutsikaga läbi saada. Kohale jõudes läksime esmalt ise kutsikaga tutvuma ning seejärel tutvustasime teda ka Steffyle. See oli uskumatu, kuidas Baxter suutis kohe aru saada, kuidas Steffyle läheneda ja millisel hetkel ennast natuke tagasi tõmmata. Ma polnud varem näinud, et Steffy ühegi kutsika osas suurt huvi välja näitaks, veel vähem, et talle mõni kutsikas üldse eriti meeldiks, kuid Baxteriga said nad kohe väga kenasti hakkama. Baxter on nüüd meie juures olnud kuskil aasta aega ning eks ikka on ette tulnud selliseid hetki, kus nad omavahel kas siis mänguasja, tähelepanu või toidu pärast jagelema on läinud, kuid üldiselt saavad nad omavahel kenasti läbi ja pigem tasakaalustavad üksteist. Olgugi, et koerad on iseloomu poolest väga erinevad, oleme me väga õnnelikud, et selline duo meie peres olemas on.

Seotud postitused
  1. Miks peab koera riietama Miks peab koera riietama
  2. Koera riietamise ABC Koera riietamise ABC