Füsioteraapia aitab vana koera jalule

Füsioteraapia aitab vana koera jalule

Vanadus ei ole haigus

Kuigi ühiskond on harjunud seeniorkoera hääbumist pealt vaatama, ei pea see tegelikult üldse nii olema. PetCity füsioteraapia aitab koerte elukvaliteeti tõsta, lisab elueale pikkust ning mis kõige tähtsam – toob rõõmu nelja- ja kahejalgsete ellu.

PetCitys on kasutusel erinevad FitPAWs treeningvahendid – tasakaaluoad, võimlemispallid, tasakaalupadjad ja palju muud. Lisaks on meil võimalus kasutada jooksulinti, mida saavad kasutada ka suuremad koerad. Lisaks on PetCitys võimalik ka laserravi, mis vaigistab valu ja kiirendab sinu lemmiku paranemisprotsessi.

Mis on loomade füsioteraapia?

Loomade füsioteraapia on taastusravi osa, mille osadeks on näiteks massaaž, erinevad harjutused, võimlemine ja näiteks laserravi. Selle eesmärgiks on koera või muu lemmiku kiire taastumine vigastusest või operatsioonist. Füsioteraapia aitab vaigistada lihas- ja liigesevalusid ning muid traumadega seotud valusid. Sellest on väga palju kasu ka sportkoertele, kelle füüsikaline koormus (ning selle tõttu ka trauma ja põrutuse oht) on igapäevaselt väga suur.

Lemmikloomadele spetsialiseerunud füsioterapeudid alustavad õpinguid nii, nagu teevad seda need, kes aitavad enda töös vaid inimesi. Lisaks sellele tuleb lemmikloomadele pühendunud füsioterapeut olema läbinud inimeste füsioteraapia õpingud ja omama kõigepealt töökogemust inimestega. Alles siis saab minna loomade füsioteraapia täiendkoolitusele, lähimad kohad, kus seda teha, on Soome ja Inglismaa. Pärast seda loomulikult pidev enesetäiendmine koolitustel ja konverentsidel, et olla kursis viimaste arengutega loomade taastusravi alal.

Pärast esmast läbivaatlust paneb füsioterapeut kokku just sinu looma vajadusi arvestades kokku tõhusaima raviplaani.

Milline näeb välja füsioteraapia sessioon?

Esimesel visiidil võetakse anamnees, tehakse loomale füsioterapeutiline ülevaatus ning vastavalt konkreetsele loomale pannakse paika individuaalne raviplaan, mis võib sisaldada harjutusi, manuaalteraapiat, massaaži, laserteraapiat, aga ka koduseid juhiseid omanikule. Füsioterapeut töötab koostöös loomaarstidega.

Keskmine füsioteraapia sessioon on koera jaoks üldiselt päris lõbus, sest hõlmab palju maiuseid ja tähelepanu nii omanikult kui ka PetCity füsioterapeut. Isegi need koerad, kes alguses on võibolla natuke aremad, õpivad kiiresti, et füsioteraapia ruum on üks lahe koht, kus on alati tore.

Kui kaua ravi kestab?

Ravi pikkus oleneb koerast ja tema probleemist. Seeniorloomade puhul on ravi pikem projekt, et eelkõige hoida olemasolevat füüsilist võimekust ja hakkamasaamist, aga ka seda parandada. Ja kindasti mitte ainult füüsilist võimekust, vaid ka mentaalset. 

 

 

 

Seotud postitused
  1. LOOMADE FÜSIOTERAAPIA – MIS SEE ON? LOOMADE FÜSIOTERAAPIA – MIS SEE ON?
  2. Sportkoera füsioteraapia Sportkoera füsioteraapia