Karantiinipäevik 1. osa

Karantiinipäevik 1. osa

Kodukontorist töötav ning enda elu hetkel 9 koeraga (6 kutsikat ja 3 täiskasvanut koera) jagav @kristiinatammik muljetab, kuidas näeb välja nende tüüpiline ajakava ning mida huvitavat ta enda täiskasvanute koerte ja kutsikatega karantiinis viibides ette võtab. 

Sotsiaalset distantseerumist olen harrastanud tegelikult juba pikemat aega, sest noh, olen ju koeraomanik, lisaks on mul hetkel suur sületäis kutsikaid ja palju vaba aega sotsialiseerumiseks mulle endale ei jagugi. 

Õnneks on saanud juba varasemalt kodukontori võimalustega tutvuda, ning kuna olen seda kasutanud aeg-ajalt juba aastaid, siis suuri muutuseid ja kohanemisraskuseid see mulle ei toonud. Distantsilt töötamine on väga mõnus ning usaldus tööandja-töötaja vahel on üks tore asi. Koerad on muidugi ka õnnelikud. Praegused ilusad ilmad tähendavad seda, et kutsikad on aina rohkem õues, misläbi nad väsivad oluliselt kiiremini. Kuna aga kutsikad on juba veidi üle 2 kuu vanad ning minuga jäävad need 6 vähemalt karantiini lõpuni (enamus peaksid välismaale minema), siis loomulikult tuleb nendega midagi ette võtta, et tulevastel omanikel ikka kergem oleks. Neid tuleb õpetada! Olgu öeldud, et ma ei ole koeratreener, kuid koertega olen siiski tegelenud nii umbes 15a ning minu enda koerad on kõik minu treenitud. Mu koerad on sotsiaalselt meeldivad kaaslased, kellega ei ole piinlik kuskil käia, seega baasteadmiseid mulle tundub, et enda loomakarjale, oskan edukalt õpetada. Kui seda blogi juhtub lugema mõni värske koeraomanik, siis soovitan soojalt kutsikakooli, kus treener õpetab sind su kutsika kehakeelt jälgima.

Kõige tähtsam minu jaoks on see, et mu koer suudab täita kõiki baaskäsklused – istu, lama, seisa, püsi. Need on eriti olulised, kuna käin enda koertega tihti väljas söömas, reisimas või lihtsalt linnas ning siis on väga oluline, et koer oskaks käituda – lamaks või istuks, ei siiberdaks ringi. 
Lisaks, kuna olen fotograaf, siis mõned lisatrikid, mis pildil head välja näevad, on ka mu koertele selgeks saanud.

Kuna kodune isolatsioon annab mulle paar lisa-vaba tundi, mis muidu sõiduajale kuluks, siis mõtlesin, et praegu oleks eriti hea aeg näidata, kuidas selles koduses hullumajas hakkama saada.

 

Täna käisime PetCity Rannamõisa kaupluses endale asju varumas. Olgu öeldud, et tavaliselt olen ma e-poe inimene, kuid kuna kutsikaid tuleb sotsialiseeruda, siis helistasin poodi ette ning küsisin, kas neil on desovahendeid ning kuidas rahvamassidega lood on. Lisaks koostasin ostunimekirja, et kahe koeraga poeskäik võimalikult kiirelt kulgeks. 

Meil oli vaja:

 

Mõtlesin pikalt, kas meil läheks käskluseks „siia“ õpetamiseks vaja ka pikka jäljenööri, kuid otsustasin selle esialgu ostmata jätta ning alustada „siia“ treeningutega hoopis aias.

Loomulikult kuulus ostunimekirja ka koeratoit, et võimalikult pikka aega varustatud oleksime. 

Mõeldud, tehtud! 
Panime poodi ajama. Kaasa võtsin kõige lärmakama kutsika ehk Nikoni, kes kõikide eelduste kohaselt pärast marutaudivaktsiini kunagi Prantsusmaale sõitma peaks. Lisaks võtsin julgustuseks kaasa ka Nikoni poolvenna, 2a Kiwi.

Nikon ja ta pesakonnakaaslased käisid paar nädalat tagasi PetCity Rannamõisa loomakliinikus, kus imetore personal nad kõik ära kiibistas, vaktsineeris ning europassid vormistas. Muide, ka praegugi on PetCity loomakliinikud avatud.

Ostunimekirjaga läks poes oluliselt kiiremini, sest tähelepanu oli kriiskaval kutsikal, igat eset nuusutada soovinud Kiwil ning muidugi sellel, et mida täpsemalt ma ikkagi poest kaasa haarama peaksin. KUIGI mul oli kaasas ostunimekiri, siis üks asi jäi siiski poodi – vetbed, pehme, kummipõhjaga matt, millel on koera hea õpetada. Noh, kasutame siis e-poe võlusid mingi aeg. Kõige muu ost läks libedalt ning hea oli näha poes desovahendeid – sain ärra desotada enda ostukäru käepideme, käed. Kontaktivaba maksega ma müüjaga sisuliselt kokku puutuma ei pidanudgi ning kuna mul oli poodi minnes ostunimekiri, siis ei vajanud ma sel korral ka nõustamist. Eeltöö sai PetCity e-poest kiirelt juba enne ära teha.

Seotud postitused
 1. Kui koju tuleb kutsikas või kassipoeg Kui koju tuleb kutsikas või kassipoeg Kuidas valmistada ette ennast, enda pere ja kodu, kui koju on tulemas kutsikas või kassipoeg? PetCityst saad mugavalt kätte kõik vajaliku, alustades kvaliteetsest toidust ja vastupidavatest mänguasjadest ja lõpetades treeningu (kutsikakool), gro
 2. Loomabeebi esimene kliinikuskäik Loomabeebi esimene kliinikuskäik
 3. Miks lemmik mängib? Miks lemmik mängib?
 4. Kuidas kutsikat ja kassipoega toita Kuidas kutsikat ja kassipoega toita Hea toit on tervise vundament. PetCityst leiad laia valiku kvaliteetset superpreemium toitu nii enda kassipojale kui ka kutsikale. Valikus on erinevad maitsed armastatutelt brändidelt.
Tootesoovitused
 1. KONG KOERA MÄNGUASI CLASSIC TÄIDETAV XS PUNANE
  KONG KOERA MÄNGUASI CLASSIC TÄIDETAV XS PUNANE

  Toote omadused
  Kummist, lumememmekujuline seest tühi mänguasi

  6,99 €