Karantiinipäevik 5. osa

Karantiinipäevik 5. osa

Vahepeal tõmbas jälle talveks ära, siis sai tutvust tehtud koju varutus puslemänguasjadega. Nüüd saab neid toredaid lelusid iga õhtu vähemalt korra välja võtta tähendab seda, et aina enam hakkame tegema tubaseid tegevusi. Katsetame sel korral Nina Ottossoni puslelelusid. Järgmises osas kajastan, kuidas me KÕIKIDE kutsikatega esimest korda jalutamas käisime.

Eile õhtul andsin puslesid lahendada kolmele täiskasvanud koerale. Sain ka kolm väga erinevat reaktsiooni. Enim meeldisid mängud mu noorimale, Kiwile. Ta sai väga kähku aru mida tegema peab, seda nii kergema mänguasjaga kui ka kõige raskemaga. Ma olin päris üllatunud, kui ta teisel katsetusel sai aru, et kolmanda leveli lahendamiseks peab ta hammastega mingi väikse asjanduse välja tõmbama. No super koer! Taksi jaoks oli esimene level väga nauditav, kuid kehvade hammaste tõttu ma talle kolmandat taset ei pakkunudki. Mango, Kiwi ema vaatas, tahtis küll maiust, kuid tema jaoks oli see liiga suur töö, niiet ta loobus ja läks minema. :D Vahepeal siiski vahtis kaugustest ning lootis, et ilusa näo ja sabaliputuse peale peaks ju ikka maiust saama.

Kiwi proovis ka nuuskimismatti  ning tema oli nendest mänguasjadest päriselt ka ülivaimustuses. Näha oli, kuidas koer mõtles, kasutas meeli ning nautis tervet seda protsessi. Hiljem veel tonksas mind mitu korda ninaga, justkui öeldes, et kuule – kas äkki mängiks veel?

Kutsikate jaoks oli parimaks valikuks nuuskimismatt. Esimese taseme mänguasi oli ka neile jõukohane, kuid kutsikad läksid natuke liiga pöördesse ning ning hakkasid terve leluga mängima.

Seega – kannatamatu kutsika jaoks on nuuskimismatt lõbusaim variant, katsetada võib ka lihtsama taseme puslemänguasjadega. Lihtsam tase sobib ideaalselt ka vanematele, ablastele lemmikloomadele ning neile, kelle toidumotivatsioon ülemäära suur ei ole. Kolmas tase sobib intelligentsele koerale, kes naudib ajutööd. Isiklikult soovitaksin koju soetada algul lihtsama taseme mänguasjad, minul selles suhtes vedas, et kodus on erineva iseloomuga koerad ning tasemeid on kerge testida, küll aga ei sobi kõik tasemed kindlasti kõikidele minu koertele.