Karvahooldus on kasulik sulle ja su lemmikule

Karvahooldus on kasulik sulle ja su lemmikule

Tihti arvavad pikakarvaliste kasside ja koerte omanikud, et lühikarvaliste hoolduseks piisab märjast lapist. Tegelikkus on aga hoopis teistsugune. Lühikarvalise lemmiku karvkatte elutsükkel on samasugune nagu iga teise karvatüübiga loomal – tsükli lõpul karv langeb välja ning asendub uuega. Eriti aktuaalne on karvavahetus kevadel ja sügisel, kus kord valmistub organism ette suveks ning teisel korral külmakraadideks. Et aga karvavahetus hõlpsamini läheks, tuleks lemmikut aidata. Hooldus on eriti oluline ka selle pärast, et matistunud/pusades karva õhuvahetus ei ole hea, mis tähendab, et looma karvkate ei kaitse teda kuuma ega külma eest.

Kodune karvahooldus

Ehkki mõned tõud vajavad professionaali abi, on ka grooming-hooldusteenust kasutavate lemmikute omanikel kodune eeltöö vajalik. Pea meeles, et mida kesisemas korras karvkate, seda vaevarikkam hooldus lemmikule on.

Olenevalt karvatüübist, tuleks osasid lemmikuid igapäevaselt harjata. Harjamine aitab pusade tekkimist vältida, eemaldab lahtise karva, aitab vältida matistumist ning hoiab karva korras. Igapäevane harjamine võtab aega vaid mõne minuti!

Deshedding ehk lahtise karva eemaldus

Lühikarvalistel tõugudel on eriti tõhusaks karvahooldustüübiks deshedding, mis tõlkes tähendab lahtise karva eemaldamist. Lühikarvaliste loomade karvad paistavad ehk esmapilgul kodus vähem silma, kuid tegelikult on nende karvad kui tillukesed okkad, mis end eri kiudude vahele pressivad. Seda „okast“ on mööbist ja riietest äärmiselt keeruline välja saada. Deshedding aitab karva lendlemist vähendada kuni 90%!

Deshedding vs harjamine

Kui kammimine aitab korras hoida karvkatte pealmist kihti, siis deshedding tegeleb lemmiklooma aluskarvaga. Deshedding on kasulik, sest eemaldab enamiku surnud karva enne, kui see ise maha pudeneb.

Pesu

On üldlevinud teadmine, et koera võiks pesta nii harva, kui vähegi võimalik. See teadmine on iganenud, sest moodsad loomadele mõeldud salongitooted ei kuivata ega ärrita nahka. Koduste vahenditega tuleb kindlasti natuke ettevaatlikum olla ning ei mingil juhul ei tohiks lemmikut inimestele mõeldud vahenditega pesta. Väga oluline on korralik loputus. Ka pesu aitab lahtisest karvast vabaneda. Pesu võiks alati täishooldusega toetada – see tähendab, et lisaks pesule harjate lemmiklooma karva pärast kuivatamist korralikult läbi. Kavalamad lõikavad pärast pesu ka küüned, sest vesi pehmendab küüsi, muutes lõikuse oluliselt lihtsamaks.  

Seotud postitused
  1. Kui tihti kassi pesta? Kui tihti kassi pesta?
  2. Kuidas koerale šampooni ja palsamit valida Kuidas koerale šampooni ja palsamit valida
  3. Kuidas koerte ja kasside küüsi lõigata Kuidas koerte ja kasside küüsi lõigata