Kuidas koerale ja kassile konservi valida

Kuidas koerale ja kassile konservi valida

Suurus loeb!

Lahtine konserv säilib külmkapis umbes 48H. Et lemmikloomale pakutav toit oleks võimalikult suure toiteväärtusega, tuleb see koerale või kassile sisse sööta võimalikult ruttu. Seega, kuigi suuremate konservide kilohind on tihtipeale soodsam, ei pruugi see looma heaolu arvesse võttes alati just parim variant olla. Loomulikult, kui sinu kodus on üks suur kass või koer või hoopistükis mitu kassi-koera, tasub eelistada suuremates pakendites konserve.

Kuidas konservi valida?

Lemmikloomakauplustes ja isegi supermarketites on kassi- ja koerakonservide üleküllus. On palju erinevaid brände ning  hulgaliselt maitseid. Eelkõige peaks toit sinu lemmikloomale sobima. Kui sinu kass või koer regaeerib konservile näiteks kõõmase ja/või punetava nahaga, jooksvate silmadega, kõhulahtisuse või millegi muuga, siis tõenäoliselt ei sobi antud toidus mingi komponent talle. Ei tasu jääda ootama sümptomite möödumist, targem on konserv välja vahetada. Kvaliteetne konserv koosneb enamjaolt lihast või kalast, köögi- ja juurviljadest ning mõningastest teraviljadest.

Teraviljavaba dieet?

Kindlasti ei peaks teravilju enda lemmiklooma menüüs täielikult vältima, eri teraviljad, nagu näiteks loomatoidus kasutatav nisu, oder, mais, kaer, tatar, kinoa on tegelikult suurepärasteks, kergesti seedivateks valkude, aminohapete ja vitamiinide allikaks. Loomulikult on asi teine kui lemmikloom on mõne teravilja vastu allergiline, kuigi seda esineb loomadel äärmiselt harva. Kui sinu hoole all on koer, kes ei talu teravilju, tuleks valida toit, milles sisalduks mõni muu süsivesikuallikas. Ka PetCitys on müügil lai valik teraviljavaba toitu nii kassile kui koerale. Vaata valikut siit.  

Üldiselt ollakse allergilised mõne teatud loomse valgu suhtes, kusjuures enim ollakse allergilised just kana vastu. PetCitys on saadaval lai valik konserve nii kassidele kui koertele, mis sisaldavad näiteks lammast, veist, kala või muid mereelukaid (krevett).

Kas ainult konservist piisab?

Kuigi on olemas nii lisa- kui täissööt-konserve, ei asenda konserv mitte kunagi kvaliteetset, superpreemium kuivtoitu. See on nii põhjusel, kuna konservis sisalduvate toitainete säilivusaeg on oluliselt lühem. Selle tõttu on hea anda konservi pigem maiuse või lisatoiduna (näiteks krõbinatesse segatuna). PetCity laia kuivtoiduvalikut koerale näed siit ning kassile siit. Muide, PetCity kauplustes on müügil ka värskest lihast valmistatud toortoit! 

Kassidel on konserv väga oluline lisatoit, kuna ajalooliselt on kassid harjunud enda vedelikukoguse saama kütitud saagist. Janu taluvad kassid väga hästi ning isegi tänapäeval eelistavad need targad loomad enda päevase veenormi kätte saama just toidust. Selle tõttu on vedelikurohked kasstoidud, ehk konservid ja einekotikesed kasside igapäevamenüüs äärmiselt olulisel kohal. Eriti valivatele kassidele on suurepäraseks valikuks kalarohked Fish4Cats toidud. Näiteks on valikus makrelli ja krevettidega märgtoit, kusjuures, krevett on suurepärane kondroitiini allikas. Kondroitiin hoolitseb kassi liigeste eest. Peale selle leiab antud brändilt veel kassikonserve sardiinide, tuunikala, krabi, lõhe, anšoovise, rohelise rannakarbi ja isegi merevetikaga. Antud valikust peaks ninaesise saama iga maitseeelistusega kass!

Kui aga juhtub, et kass ei salli kala, on PetCity valikus saadaval ka näiteks kanalihast valmistatud kassikonservid firmalt Butchers.

Seotud postitused
  1. Koera- ja kassitoidu hoiustamise ABC - konserv, kuivtoit ja toortoit Koera- ja kassitoidu hoiustamise ABC - konserv, kuivtoit ja toortoit