Kuidas koerale ja kassile kuivtoitu valida

Kuidas koerale ja kassile kuivtoitu valida

Koertele ja kassidele mõeldud kuivtoitu on lademetes täis nii supermarketid, lemmikloomakauplused ning igasugused veebipoed. Väga palju ostetakse koeratoitu ka Saksamaalt ning UKst, eraisikuna tellides paraku toidu õige ladustamise eest ja seega ka toidu säilimise eest on vastutajat keeruline leida.  

Kuivtoidu juures on kõige tähtsam selle koostis ning toidu sobivus sinu kassile või koerale. Kui lemmikul tuleb tagant rohkem välja kui ta ära sööb, siis tähendab see seda, et toit ei seedu hästi. Loomulikult ei ole heaks märgiks ka jooksvad silmad, mustad kõrvad, kõõmane või punetav nahk (viitab toitainepuudusele!), kratsimine, kõhulahtisus või -kinnisus. Hea ei ole ka märgatav kaalutõus või -kadu.

Kui sinu kassile või koerale kuivtoit sobib, siis väljaheide on pidevalt sarnase konsistentsiga ning seda ei ole liiga palju. Lemmiku kaal peaks jääma samaks, seda muidugi eeldusel, et koera või kassi aktiivus ei ole oluliselt muutunud ning karv peab läikima. Silmad ja kõrvad peaksid olema puhtad ning tuju hea.

Õpi etiketti lugema!

Sa ju tahad teada enda toidu koostist? Selle tõttu on väga oluline teada ka seda, mis sinu koera toidus sisaldub. Väga tihti, kuigi erandid kinnitavad reeglit, määrab toidu hind selle kvaliteedi. Lähtuda võiks esimesest viiest komponendist. Kindlasti võiks võimalusel välistada toidud, mille koostisainete nimistus on suhkur, kunstlikud maitsetugevdajad ja värvained ning loomsed kõrvalsaadused. Igasugused kõrvalsaadused (olgu need ka taimsed) on üldjuhul madala toiteväärtusega ning nagu nimigi ütleb, on need igasugused ülejäägid. Loomsete kõrvalsaaduste puhul võib tegemist olla luude, naha, karvade, silmamunade ja muu sellisega, mida kulinaariaosakonnas näha tavaliselt ei ole. Sisuliselt on tegu prügiga. Igasuguseid lisaineid kasutatakse toidu maitsvamaks muutmiseks, kuigi tegelikult ei ole sinu lemmikloomale neid ju absoluutselt tarvis. Samuti ei ole parim toit, milles on vesinikloriidhapet – seda kasutatakse lemmikloomatoidutööstuses selleks, et toit paremini seeduks. Kvaliteetne toit seedub hõlpsalt igal juhul, seega ei ole selline lisand sugugi vajalik.

Hea  lemmikloomatoit sisaldab lihajahu või liha, teravilju, puu-, köögi- ja juurvilju ning mineraalaineid (toortuhk). Lihajahu lemmikloomatoidus ei ole midagi hirmsat – see võib tähendada peenstatud luid, nahka ning päris liha ning see on üldjuhul väga valgu ja rasvarikas. Hea, kui lihajahu ainukeseks lihasaaduseks siiski ei jääks. Kvaliteetne toit sisaldab arvestaval määral ka päris liha.

Teraviljavaba kuivtoit?

Teravilju peaks vältima lemmikloom, kes neid mingil põhjusel ei talu. Teraviljavabadieedi on adapteerinud enda lemmikutele tõenäoliselt inimesed, kes soovivad lihtsalt terved ja tervislikud olla. Tegelikkuses on teraviljad väga head süsivesikuallikad ning juhul, kui otsustad siiski enda lemmiku viia teraviljavabale dieedile, tuleks leida toit, mis milles leiduks mõni muu süsivesikuallikas (näiteks töödeldud kartul, herned või midagi muud).

Üldjuhul on väga vähesed koerad ja kassid teravilja osas tundlikud ning allergilisi reaktsioone põhjustavad tavaliselt hoopis loomsed valguallikad. Kusjuures enim põhjustab allergiat kana (mitte kanarasv!). Allergilisele lemmikule on heaks alternatiiviks näiteks lamba või veisebaasil tehtud krõbinad, väga head on ka kalast valmistatud kuivtoidud.

PetCitys on saadaval lai valik superpreemium koeratoite tunnustatud firmadelt, nagu näiteks Pro Plan ja Hill’s, Applaws ja Aatu, Racinel, Fish4Cats ja Fish4Dogs, Acana, Orijen, Platinum, Edgard Cooper ja paljudelt teistelt! Meie kauplustes ja e-poes on suur valik nii teraviljavaba toitu kui ka allergilisele lemmikloomale mõeldud kõhutäit. PetCity loomakliinikutest leiab suure valiku ravisarja toite.

Seotud postitused
  1. Leader - veterinaaride poolt välja töötatud kvaliteet sinu koerale Leader - veterinaaride poolt välja töötatud kvaliteet sinu koerale
  2. Koera- ja kassitoidu hoiustamise ABC - konserv, kuivtoit ja toortoit Koera- ja kassitoidu hoiustamise ABC - konserv, kuivtoit ja toortoit
Tootesoovitused