Kuidas koerale šampooni ja palsamit valida

Kuidas koerale šampooni ja palsamit valida

Kui peas mõlgub plaan lemmik puhtaks küürida, siis tasub kindlasti seada sammud lemmikloomakaupluse suunas ning välja valida enda koera karvastikule ja värvusele sobivaim šampoon. Inimestele mõeldud šampoonid lemmikutele ei sobi kuna koera ja inimese naha pH-tase on väga erinev.

Šampoone on hiiglama palju ning esialgu võib valik jalad alt viia – lemmikloomakauplustest leiab endale midagi nii pikakarvaline, karmikarvaline ja isegi lühikarvaline koer. Olemas on õrnad, kutsikatele mõeldud šampoonid, toonivad šampoonid näiteks valgele, mustale või punasele koerale. Laiast valikust leiab šampooni isegi väga tundlikule nahale ning ka koerale, kes end väljaheitehunnikus parfümeerida üritas. Peale selle on olemas ka väga mugav kuivšampoon ning otse loomulikult ka suur kogus erinevaid palsameid ja spreisid.

Palsam koertele – millal ja miks seda kasutada

Eelkõige kasutatakse palsamit tema pehmendavate ja antistaatiliste omaduste pärast. Palsami kasutamine on kindlasti väga oluline pikakarvalistel koeratõugudel, kuna see hõlbustab koera kammimist ning säilitab karvkattes optimaalse niiskustasakaalu. Kui sinu koera tõustandard näeb ette karmi kasukat, siis pea kindlasti hooldusvahendite valikul nõu enda koera groomeriga või kasvatajaga, nemad oskavad kindlasti sinu koerale sobivaid šampoone ja lisavahendeid soovitada.

Kuivatamine on väga oluline!

Lühikarvalise koera saab näiteks Rukka Light kuivatusmantliga hõlpsalt kuivaks. Väga heaks abivahendiks on ka mikrofiibrist kuivatusrätid. Pikakarvalise koera puhul on hotspoti vältimiseks fööni kasutamine ülioluline. Lemmikloomapoodides on saadaval ka erakordselt võimsad koertele mõeldud föönid, mida inimeste föönidega ei anna võrrelda. Kui sinu koer on koduseks pesemiseks liiga suur ja karvane siis tule PetCitysse, meil on ka iseteenindus võimalik! Soovi korral saad meilt nii šampooni, palsami kui ka kuivatusvahendid (föön ja rätikud). PetCitu isepesu tähendab seda, et saad meie juures mugavat koeravanni kasutada. Vann on lemmikloomaomanikule ergonoomiline, lisaks jääb ära koduste torude ummistus - lemmikute karvu tuleb ühe pesuga erakordselt palju! 

Groomingsalongid ja groomerid

Kui koer on vannitoa jaoks liiga suur või on lemmiklooma karv liigselt pulstunud, tuleks minna grooming-hooldussalongi. Grooming on inglise keelne laensõna, mis tähendab lemmikloomade karvahooldust. Groomer on lemmikloomade "juuksur". Tegusad groomerid teavad karvahooldusest kõike - nad oskavad koera trimmida, pügada, lahtist karva eemaldada (deshedding) ja karvatüübile vastavate vahenditega sinu lemmiklooma kammida. 

PetCity grooming-hooldussalongid asuvad kolmes Eesti linnas. Tallinnas on kaks groomingsalongi (Tähesajus ja Rannamõisas), Tartus on neid kaks (Eedenis ja Lõunakeskuses) ning Pärnus on üks. Meie groomerid saavad hakkama ka kasside ja eksootiliste lemmikloomadega. Korrapärane grooming on lemmiklooma heaolu alustala. 

Seotud postitused
  1. Karvahooldus on kasulik sulle ja su lemmikule Karvahooldus on kasulik sulle ja su lemmikule
  2. Kui tihti kassi pesta? Kui tihti kassi pesta?
  3. Kuidas koerte ja kasside küüsi lõigata Kuidas koerte ja kasside küüsi lõigata