Kuidas kutsikat ja kassipoega toita

10.09.2018

Kuidas kutsikat ja kassipoega toita

Hea toit on tervise vundament. PetCityst leiad laia valiku kvaliteetset superpreemium toitu nii enda kassipojale kui ka kutsikale. Valikus on erinevad maitsed armastatutelt brändidelt.

Miks peab kutsikas/kassipoeg sööma neile mõeldud toitu?

Kutsikatoit peab kindlasti olema kvaliteetne ning elutsüklile sobiv. Kindlasti ei tohiks saada kutsikas või kassipoeg näiteks täiskasvanud loomale mõeldud sööki, sest kutsikas/kassipoeg vajab kasvamiseks palju energiat. Lisaks sellele on kutsika ja kassipojatoidus luustiku ja lihaste kasvu ühtlustamiseks rohkem proteiini. Kutsikatoidus on tihtipeale ka rohkem mineraale, mis on kasvu toetamiseks äärmiselt vajalikud.

 

Mille järgi toit valida?

Mõistagi võiks saada sabaga pereliige kvaliteetset toitu, sest toit on tervise alus! Kõige tähtsam on teada enda valitud toidu koostist. Pakil on alati kirjas koostisained, välja toodud on ka analüütiline koostis. Hea toidu koostisainete päritolu ei ole kunagi salastatud informatsioon! Koostisained on järjestatud sisaldusrohkuse järgi. Niisiis, kui nimistus troonib liha või lihajahu, on just seda antud toidus kõige rohkem. Kuigi liha on koera dieedis väga oluline, on ajalooliselt koer olnud segatoiduline. Seega on süsivesikud koera menüüs olulisel kohal ning teravili on selleks väga heaks allikaks. Teraviljavabad toidud on viimase aja suureks trendiks, kuid nende tekkepõhjus oli hoopis selles, et mõned koerad olid tervailjale allergilised. Tegelikult on suurem protsent koeri allergilised hoopis loomsele valgule (tavaliseim on kana). NB! Ka teraviljavaba toit peaks sisaldama süsivesikuid, tihti on selleks näiteks töödeldud kartul.

Kuidas saan toidu sobivuses kindel olla?

Äsja koju tulnud loomapojale võiks võimalusel anda toitu, mida ta enda kasvataja juures sai. Toiduvahetus on noore looma organismile kurnav ning võib põhjustada kõhulahtisust. Kõhulahtisus on ohtlik, sest viib kehast palju vett välja ning võib raskemal juhul olla isegi eluohtlik! Kuna pesakonnast eraldamine ja uue pererahvaga harjumine on väikesele lemmikule niigi raske, siis võiks vähemalt ta kõhukest säästa. Toiduvahetus võiks toimuda umbes nädalasel perioodil. Eelista väiksemaid toidupakke (1,5 kg või 3 kg) proovipakkide asemel – mõnesajagrammisest proovipakist üldjuhul ei piisa, et aru saada, kas valitud toit sinu lemmikule sobib või mitte.

 

Mis on ühes heas kutsikatoidus?

Kutsikatoit on kõrgema energiasisaldusega, et täita kutsika kasvuea energiavajadus. Samuti vajab kutsikas hästi seeduvat ja kõrge kvaliteediga proteiini, et toetada luustiku kiiret arengut. Immuunsüsteemi toetab toidus A ja E vitamin. Kasvuks tagavad kõik vajaliku täiskasvanutoidust pisut teistsugusem mineraalainete sisaldus. Kutsikatoidus võiks olla proteiinisisaldus vähemalt 27%. Proteiin on oluline, sest koosneb aminohapetest, mida koera organism ise vajalikus koguses toota ei suuda. Seega, kõik eluks vajaliku peab ta saama toidust. Kuna dieet peab olema tasakaalus, siis ei tohiks rasvasisaldust karta. Kutsikatoidust rääkides võiks protsendiks olla vähemalt 15.  

Miks peaks eelistama kliinikusarja?

Kliinikusarja tuleks eelistada loomulikult loomaarsti ettekirjutisel. Kuigi enamjaolt on kliinikus saada olevad toidud konkreetsel ravieesmärgil (näiteks dieettoidud, toidud, mis aitavad lahustada põiekivisid, seedimist toetavad toidud jpm), siis on PetCity kliinikutes ka tavasarjatoite. Seda mõistagi selleks, et lemmikloomaomaniku elu võimalikult lihtsaks teha.

Mis vanusest võiks koer/kass süüa täiskasvanud loomale mõeldud toitu?

Tavaliselt peaks kass/koer täiskasvanud lemmikutele mõeldud toidu peale minema aastaselt, giganttõud hiljem. Kui tegemist on väga aktiivse või kiire ainevahetusega tõuga, võiks eelistada pisut energiarohkemat toitu.

Kas kvaliteettoiduga toites on vaja anda lisa?

Kvaliteettoit eeldab seda, et seal on kõik komponendid tasakaalustatud vastavalt looma eale ja vajadustele ja lisa tavaliselt vaja anda ei ole. Kõik vitamiinid ja toidulisandid tuleks hilisemate probleemide vältimiseks kooskõlastada veterinaariga.

 

 

PetCity Blog:

Kõik postitused