Päästevest koerale, miks seda vaja on?

Päästevest koerale, miks seda vaja on?

Hooli enda koera turvalisusest - kasuta veekogude läheduses matkates päästevesti või ujukitega vesti. PetCityst saad igas suuruses koerale päästevesti Hurttalt või Rukkalt. 

Päästevest peaks iga koera suvekapis olema, eriti ülioluline on see neil, kes armastavad SUP-lauaga surfamas või paadiga sõitmas käia. Kahtlemata on päästevest oluline koertel, kes vett nähes liigselt hasarti satuvad, näiteks kõiksugused veelinnukoerad, retriiverid.

Kas kõik koerad oskavad ujuda?

Kuigi ujumisoskus tundub olevat koerte puhul suisa elementaarne, on palju koeri, kes vett suisa jälestavad. Vette sattudes või sinna kukkudes võib koera tabada paanika, ta hakkab rahmeldama ja rapsima, kulutades selleks liigselt energiat. On kehatüüpe, kellele valmistab ujumine oluliselt suuremat füüsilist pingutust ning on koeri, kelle ujumisoskus on suurepärane, kuid kes ei suuda enda võimeid adekvaatselt hinnata ning hasarti sattudes (näiteks saaklooma/-lindu nähes) rabelevad sisuliselt viimse hingetõmbeni. Samuti võib hea ujuja väsida siis, kui ta peaks paadi/aerulauaga sõites üle parda hüppama või kukkuma.

Ujukitega vest või koera päästevest aitab koera pinnal hoida, samuti tagab päästevesti disain koeral mugavalt igas suunas liikuda. PetCitys on saadaval Rukka ja Hurtta päästevestid, samuti ujukitega vest Hurtta Swimmer.

Koer ei uju. Kuidas teda ujuma õpetada?

Kui koer ei taha või ei oska ujuda ning väldib isegi väiksemat vett nagu tuld, siis kõige targem on läheneda asjale rahulikult. Pane koerale selga ujumisvest, võta kaasa tema lemmikmaiused või lõbusad veemänguasjad. Kindlasti ei tohiks pelglikut looma tagant sundida, vesi tuleb loomale muuta mõnusaks ja nauditavaks. Eriti hea on veelembust õpetada koerale madalas vees, näiteks meres, kus sügavaks läheb pigem aegamööda.

Pea meeles, et igas rannas koeraga käia ei või ning alati tuleb enda koera tekitatud prügi ära koristada.