Parima kassiliiva otsingul

Parima kassiliiva otsingul

Kassiliivavalik võib ajud korralikult krussi keerata. PetCity valikus on näiteks maisiliiv, silikaatliiv (kristallid), puidukiu graanulitest valmistatud kassiliiv, saviliiv ning isegi liiv, mis on valmistatud kreeka pähkli koortest. Lisaks erinevad kassiliivad üksteisest ka omadustelt ning nii on meie kaubavalikus antibakteriaalsed kassiliivad, paakuvad liivad, biolagunevad kassiliivad ning lõhnastatud ehk aromaatsed kassiliivad. 
Kuna lõpliku valiku kassiliiva osas teeb siiski kass, tasub koju soetada eri liivasid ning vaadata mis kassile enim meeldib – erineb ju kassiliiva lõhn, tekstuur, graanuli/liiva suurus ja materjal. Samuti erinevad kassiliivad lõhnasidumise poolest – mõned peidavad lõhna imehästi ning teistel jätab see omadus jällegi soovida. Kindlasti oled tähele pannud, et kassiliiva hind kõigub ning osade liivade hind on oluliselt kõrgem kui teiste. Mõnikord on asi näiteks kassiliivamaterjalis – kreeka pähklitest valmistatud liiv ongi kallis kuna tooraine on kulukas. Kallim on ka paakuv kassiliiv, hinda võib juurde lisada ka tuntud kaubamärk (private label kassiliiv on üldjuhul soodsam).
PetCity kassiomanikest klientide eelistusi vaadates on lemmiktoodeteks kassiliivad, mis on valmistatud savist, maisist või kreeka pähkli koorest. 

Kreeka pähkli koorest valmistatud liiv on kassile ohutu, tal on hea lõhnalukustavus, klombistub hästi ning sobib ka kompostmaterjaliks ehk on biolagunev.
Nature’s Calling kreeka pähkli koorest valmistatud kassiliiv imab efektiivselt ammoniaagi ja neutraliseerib lõhna ning klombistub kiiresti, mis teeb liivakasti puhastamise eriti lihtsaks. Kiire klombistumine tähendab ka seda, et liiva kulub vähem.
Nature's Calling saladus seisneb selles, et see on valmistatud kreeka pähkli koortest, mille kiuline koostis on ülitõhus ammoniaagi neutraliseerija. Kuna kreeka pähkel on taastuv ressurss, siis Nature's Calling on üks kõige keskkonnasõbralikumaid kassiliivasid.

Maisiliivad on valmistatud täisteramaisist ja tõlvikutest, mida on kuivatatud ja peeneks purustatud. Maisiliivad on hästi klombistuvad, biolagunevad ja ohutud kassidele. Neil on väga hea lõhnalukustus, lisaboonusena on maisiliiva graanulid kerged ning kassidele meeldib maisiliiva lõhn ja struktuur.
PetCitys on üheks kassiomanike TOP-tooteks kindlasti World’s Best täisteramaisist valmistatud loodussõbralik kassiliiv. Liiv ei tolma, on meeldiva struktuuri, lõhna ja haisulukustusomadusega ning seda jätkub väga kauaks!

Saviliivasid võib pidada kassiliivade klassikaks. Nad on sisuliselt tolmuvabad, fantastiliselt klombistuvad ning lukustavad suurepäraselt haisu. Heade omaduste tõttu on nad paljude kassiomanike ja kasside lemmikud!
Näiteks Racinel aaloega kassilliiv on valmistatud 100% looduslikust rohelisest savist, millele on lõhnasidumise parandamiseks lisatud aktiivsütt. Tänu aaloe lisamisele püsib liivakast kauem värske ja lõhnav. Liiva peen koostis ja aktiivsöe sisaldus tagavad suurema lõhnakontrolli. Väga hea paakuvus teeb liiva kergesti hooldavaks. Liiva vahetamine on lihtne ja meeldiv, sest liiv on 99% tolmuvaba.

Pea meeles, et kuigi teatud pakenditel seisab „biolagunev“ ning tootjamark lubab kassiliiva WC-potist alla visata, ei ole see ei keskkonna ega torude mõttes kuigi mõistlik – ka kõige lahustuvam kassiliiv võib halva õnne korral torud korralikult umbe ajada. Seega võimalusel viska liiv WC asemel prügikasti.