PetCity kaasaegne operatsiooniblokk lahendab tõsiseid terviseprobleeme

11.08.2018

PetCity kaasaegne operatsiooniblokk lahendab tõsiseid terviseprobleeme

PetCity loomakliiniku operatsiooniruumis käib vastutusrikas töö.

Loomaarst David sulgeb operatsioonihaava, lõpule on jõudnud põiest kusekivide eemaldamise operatsioon. Sellel väiksel koeral põhjustasid kusekivid takistust ja põiepõletikku ning seetõttu vajas ta erakorralist operatsiooni.
Vetassistent Karita hoolitseb operatsioonil viibiva lemmiku eest. Tema ülesandeks on tagada patsiendi anasteesias olemise ajal kõikide oluliste parameetrite normtasemed, lisaks peab ta jälgima, et infusiooniteraapia aparaat töötaks tõrkevabalt ning manustama ka kõik vajalikud ravimid.

Iga PetCity kliiniku ruum on hoolikalt planeeritud ja on ehitatud tagamaks kliiniku sujuvaima töö. Kaasaegses operatsioonikeskuses on ettevalmistusruum, kaks hästivarustatud operatsioonituba ning ärkamisruumid. Operatsioonitubades on LED-operatsioonivalgustid ning spetsiaalsete HEPA-filtritega varustatud ventilatsioonisüsteem, mis tagab operatsioonitoas puhtaima õhu. Lisaks on seina- ja põrandakatete valikul on lähtutud inimeste haigla hügieenireeglitest. Operatsioonitoa pidev valmisolek tagab kiire tegutsemise erakorraliste operatsioonide puhuks.
PetCity loomakliinkus opereerivad lemmikloomi kogenud veterinaarid ja kirurgid, kelle tööd toetavad spetsiaalse kirurgia- ja anesteesiaalase koolituse saanud assistendid.

Igapäevased ja erakorralised operatsioonid

PetCity kliinikutes tehakse kõiksugu plaanipäraseid operatsioone, nagu näiteks kastreerimine ja steriliseerimine, nina- ja silmalaugude plastika, kolmanda silmalau väljalangemise korrigeerimine, ninasõõrmete laiendamine ning kasvajate eemaldamine. Lisaks on operatsioonirägastikus tavaliseks ka kurgulae-, kõhuõõne- ja songaoperatsioonid. Samuti pole harvaesinevad ortopeedilised luu- ja liigeste operatsioonid.
PetCity moodsad operatsioonitoad on varustatud spetsiifilise aparatuuriga, mis võimaldavad teostada nii artroskoopilisi liigeseoperatsioone, kui ka muid erakorralisi lõikuseid.
Tavaliselt tekib vajadus erakorralise operatsioni järele siis, kui patsiendi soolt on mõni võõrkeha ummistamas(näiteks mänguasjatükk, kont jpm). Väga kärmelt tuleb reageerida maokeerule ning keisrilõikele. Mõnikord on kiiret abi vaja ka kusekivide eemaldamiseks põiest või kuseteedest.

Korrektne anesteesia pideva jälgimise all

Korrektselt läbiviidud anesteesia tagab täieliku teadvusetuse ja valutundetuse, takistamata seejuures elutähtsate protsesside toimimist. Anesteesia on kompleksne protsess, mille asendamatuteks osadeks on patsiendi ja protseduuri omapära arvesse võttev anesteesiaprotokoll, etapiline anesteesiasse viimine, pidev monitooring, tugiteraapia ja kestev jälgimine ärkamisel.
PetCity loomakliinikus kasutatakse inhalatsioonianesteesiat. Meie tiimis on anesteesiale spetsialiseerunud veterinaar, kes koos assistendiga jälgib tähelepanelikult teie lemmiku südametööd, hingamist, vererõhku, kehatemperatuuri ning palju teisi olulisi parameetreid tagamaks operatsiooni edukuse ja ohutuse.
Tähtsad näitajad fikseeritakse anesteesialehel ja säilitatakse patsiendi haigusloos. Nii avastame parameetrite normist kõrvalekalded enne, kui sellest tekib eluohtlik komplikatsioon. Kõik patsiendid on intubeeritud – see tähendab, et vajandusel on võimalik manustada 100% puhast hapnikku.
Kõigile lemmikutele paigaldatakse enne operatsiooni veenikanüül, mille abil saab terve protseduuri vältel manustada toetavat vedelikteraapiat ja valuvaigisteid, vajadusel antibiootikume ja seedetrakti kaitsvaid ravimeid.

Valu ei tohi taluda

Valuravimid manustatakse juba enne lõikust. Iga lemmik on isiksus, seega pöörame tähelepanu individuaalsetele vajadustele. Valu võib tõsiselt ohustada loomade heaolu ning veterinaaride kohus on seda vältida. Selle tõttu on tõhus valuravi PetCity kliiniku absoluutses fookuses. Me hoolime teie lemmikust ning soovime tagada operatsiooni ja taastumise võimalikult sujuva, ohutu ja kannatustevaba kulgemise.

Opereeriv kirurg järgib steriilsuse kõrgeid nõudeid – tal on peas müts, nina ja suud katab mask, seljas on steriilne operatsioonikittel, käes kirurgilised kindad. Patsient on kaetud steriilsete linadega, millest vaid operatsiooni lõikejoon on avause kaudu kirurgile juurdepääsetav. See kõik on vajalik selleks, et bakterid ei satuks operatsioonihaava ning et operatsioon oleks loomale võimalikult ohutu.

Opereerimisel kasutab kirurg termonuga, mis väldib verejooksu tekkimist ka kõige väiksematest veresoontest.

Assistent Karita valmistab ette arsti poolt ettekirjutatud ravimid. Operatsiooni ajal peab ta patsiendile manustama antibiootikume, valuvaigisteid ning seedetrakti toetavaid preparaate. Assistent valmistab patsienti anesteesiaks, paigaldades elektrokardiograafia elektroodid(EKG), vererõhu manseti ning hapniku saturatsioonianduri. Nüüd on patsient anesteesiaga alustamiseks valmis. Veel on vaja operatsiooniväli desinfitseerida, selle steriilsete linadega katta ning operatsioon võibki alata!

Loomaarstid Heli ja David on tegemas kurgulae plastilist operatsiooni. Maakeeli tähendab see seda, et koera kurgulagi oli liiga pikk ning takistas muretut hingamist. See väga delikaatne operatsioon vajab isegi nii täpset tehnikat, et Helil on peas 4-kordse suurendusega luubid ja punktvalgus. Eksimised pole operatsioonitoas lubatud. Veterinaar-assistent Karita jälgib terve operatsiooni vältel patsiendi eluliselt tähtsaid parameetreid, et operatsioon saaks ohutult kulgeda.

Pärast operatsiooni tekib mõnikord tarvidus röntgenülesvõtteks. Selle mure lahendamiseks on PetCity loomakliinikus operatsioonitoa kõrval täisdigitaalne röntgenseade.

Armas koerake on narkoosist väljunud ning taastub jälgimispalatis mugaval asemel, veterinaar-assistendi valvsa pilgu all. Pärast operatsiooni manustatakse patsientidele puhast hapnikku, mis tagab kiirema paranemise. Nüüd saab assistent koerakese omanikke operatsiooni tulemusest informeerida. Kui olukord on stabiilne, on lemmik juba mõne tunni möödudes kojuminemiseks valmis. Assistent koostab loomaomanikule koduse hoolduse juhendi ning paneb kaasa arsti poolt määratud ravimid.
On väga oluline, et omanik järgiks ravijuhiseid ning annaks raviarstile lemmiku taastumisest tagasisidet.

NB! Lemmiku tervenemise nimel tuleb omanikul ja kliinikul teha koostööd, seega võiks kõiksugu muredest alati kliiniku personaliga rääkida.

 

PetCity Blog:

Kõik postitused