Pühadelaua mürgised ahvatlused

13.11.2018

Jõulud on koosviibimise aeg ning mõistagi tuleb ka enda pere neljajalgsed jõulutoimingutesse kaasata. Et jõulud oleksid ka koerale ja kassile ohutud, pea silmas neid ihtsaid soovitusi. Juhul, kui sinu lemmikul peaks pühade ajal abi vajama, pea meeles, et PetCity lemmikute kiirabi on valmis ükskõik mis kell sinu kallile pereliikmele abi andma.

Mürgised toidud

Pühadelaud kipub olema tavalisest rammusam. Rasvane toit võib lemmikloomas põhjustada kõhulahtisust või oksendamist. Eriti mürgiselt mõjuvad lemmikloomadele näiteks sibul, suures koguses küüslauk, (tume) šokolaad, pähklid, rosinad ja viinamarjad ning avokaado. Suured toidukogused (eriti sellised, mis kõhus edasi paisuvad, näiteks taigen, sai jms) võivad lõppeda eluohtliku seisundiga, maokeeruga.

Mitte mingil juhul ei tohi koerale pakkuda pühadelaua jääke – konte! Kont on hirmus asi mille imetilluke kild võib soole lõhki tõmmata või sooleummistust tekitada. Tihtipeale ei saa koer kondi seedimisega hakkama ning pahalase tuleb kirurgiliselt välja opereerida.

Võta viivitamatult ühendust enda loomaarstiga kui sinu armas lemmik on midagi ebasobivat nahka pistnud. Soolaga oskendamise esile kutsumine võib lõppeda soolamürgistus ja dehüdratsioon (vedelikupuudus).

Kõhulahtisust ravib FortiFlora probiootikum või mõni muu loomakliinikust saadaolev käsimüügiravim. Igaks juhuks võiksid tarvilikud abivahendid olla alati kodus saadaval.

Valmistu enda lemmiku jõuludeks soetades talle sobilikke maiuseid ja toitu. Ka dieedil olev lemmik võib jõulupühal pisut patustada mõne kauakestva närimismaiusega või dieetmaiustega.

Ohtlikud pühadekaunistused

Number üks ohtlik pühadekaunistus on tõenäoliselt jõulukuusk ise. Võimalik, et ohtu suurendavad seal rippuvad ahvatlevad kaunistused, mida lemmikloom ekslikult mänguasjaks peab. Võimalusel piira lemmiklooma ligipääsu kodu tõmbenumbrile. Kuivanud kuuseokkad võivad samuti paksu pahandust teha. Teravad okkad võivad sattuda sooletikku ning teha haiget käppadele. Ablas kutsikas võib igavusmomendil juhtmeid närima hakata, seega võiks ka need ohutult ära panna või lemmikut nendest eemale hoida. 

Paugutamine

Jõulud peaksid olema küll vaiksed kuid kahjuks enamus inimesi nii ei arva. Nii võib ilutulestik sind ja sinu lemmikut ehmatada just siis, kui sa seda ei oota. Mitte mingil juhul ei tohi paugutamisperioodil jätta lemmikut üksi aeda. Jalutuskäigud säti pigem valgele ajale ning kui see võimalik ei ole, siis piirdu äreva lemmiku puhul vaid pissiringidega. Jalutades kasuta treeningrihma (U-rihm, mille mõlemas otsas on karabiin), mille saaksid kinnitada nii kaelarihma kui trakside külge. Kindlasti tuleb lemmikut väsitada, planeerige selleks ajaks näiteks siseruumides treeninguid või soetage koju puslemänguasju. 

PetCity Blog:

Kõik postitused