Täna on ülemaailmne loomade päev

Täna on ülemaailmne loomade päev

Kõigil loomasõpradel on põhjust täna rõõmustada, sest 4. oktoobrit tuntakse kui ülemaailmset loomade päeva. Pidupäevale kohaselt on PetCity e-poes käimas kupongikampaania, mille raames kingitakse 5 eurone kupong.

Rahvusvahelise loomade päeva eesmärgiks on märgata ja väärtustada meid ümbritsevaid loomi, kes kõik avaldavad meile väga suurt positiivset mõju, olgu tegemist siis kassi, lehma, hiire või hobusega. Oluline on märgata hätta sattunud neljajalgseid ja inspireerida ka teisi loomade kaitseks välja astuma.
Antud tähtpäev kuulutati esimest korda välja 1931. aastal Itaalias Firenzes loomakaitsekonverentsil saksa kirjaniku ja loomakaitseaktivisti Heinrich Zimmermanni suure töö tulemusel.
Kuupäeva valik langes 4. oktoobrile, et mälestada ökoloogia ja loomade kaitsepühak Assisi Franciscust, kes lahkus 04. oktoobril 1226. aastal. Esmalt tähistati seda päeva ainult Saksamaal, Austrias, Šveitsis ja Tšehhoslovakkias. Eestis tähistatakse loomakaitsepäeva juba kahekümnendat korda.
Ühesõnaga märkame oma lemmikuid ning premeerime neid tänase pidupäeva puhul ühe mõnusa sügisese jalutuskäiguga.

 

Koodi kasutamiseks logi sisse, vali vähemalt 50 € väärtuses tooteid ning sisesta sooduskood "LOOAMDEPÄEV5". Kood kehtib kuni 4.10 südaööni PetCity registreeritud püsikliendile.