Veebruarist alustavad uued võimlemise algkursuse grupid

Veebruarist alustavad uued võimlemise algkursuse grupid

Võimlemine on oluline sulle kui ka lemmikule, kuna see aitab tugevdada omaniku-lemmikuvahelist sidet, lisaks õpid tundma enda lemmiklooma nõrgemaid ja ka tugevamaid külgi, vähendad tänu süvalihaste treeningule oluliselt vigastuste riski ning mis kõige tähtsam – saad enda lemmikloomaga midagi uut tehes kvaliteetaega veeta!

Veebruaris alustab uus võimlemise algkursuse grup, milles osaleb maksimaalselt 5 koera. Grupi juhendajaks on loomade füsioterapeut Dagris Punder. Kursus kestab 8h ning maksab 140€. Kaasa on tarvis võtta koera lemmikmaiused, kasuks võib tulla ka mänguasi.

Võimlemise algkursus toimub PetCity Rannamõisa lemmikloomakeskuses teisipäeviti (16-17). 

Mis on koerte fitness ehk võimlemine

Koerte fitness ehk võimlemine on treening, mis pöörab tähelepanu eelkõige sinu lemmiklooma süvalihastele. Treenitud süvalihased on hea rühi aluseks, lisaks aitavad heas vormis süvalihased vähendada oluliselt erinevate vigastuste riske. Tänu treeningutele paraneb sinu lemmiku enesehinnang (kuna treenitud ja tugevas kehas on lemmikloomal mugavam olla), rüht ja tasakaal ning koordinatsioon. Lisaks saab sinu lemmik tugevamaks ning sina ise saad palju väärtuslikku informatsiooni koera anatoomia ja võimlemisharjutuste kohta. 

Kellele on võimlemine mõeldud

Eelkõige tuleks regulaarselt võimelda koertel, kes on füüsiliselt väga aktiivsed (töö- ja teenistuskoerad, aga ka sportkoerad, kes tegelevad näiteks näiteks agility, rallikuulekuse, sõnakuulekusega, maastikujooksudega jms), äärmiselt kasulik on see ka kodukoertel. Seda põhjusel, kuna kodukoerad on nädala sees pigem madala aktiivsusega ning nädala vahetusel on nende koormus kordades suurem, mis omakorda tähendab treenimata koerale kõrget vigastuste riski.

REGISTREERU KURSUSELE

Seotud postitused
  1. Tule enda koeraga võimlema! Tule enda koeraga võimlema!