PetCity osaleb ELS kampaanias

Loomakaitse kampaania

Märtsis (4-31.3.2019) saad neljas PetCity loomakliinikus enda kassi ja koera soodsamalt kastreerida või steriliseerida. Kampaanias osalevad PetCity Rannamõisa, Tähesaju, Pärnu ja Eedeni lemmikloomakliinikud.

Loomad ei saa planeerida ega kontrollida järglaste saamist. Aitame neil vältida soovimatute järglaste sündi! Eesti Loomakaitse Seltsi üleriikliku lemmikloomade steriliseerimise ja kastreerimise kampaanias saad moodsaima operatsiooniplokiga PetCity neljas loomakliinikus enda kassi või koera soodsamalt ära lõigata. Paarilise nimel on lemmikud valmis pruudini jõudmiseks kümneid kilomeetreid läbima, mille käigus võivad nad jääda auto või muu transportvahendi alla, saada pureda või pulmakaklustes end vigastada. Ka kassikontsertidest ja ringi redutavatest võõrastest koertest inimene võib muutuda lemmikloomadele ohtlikuks. Samuti võivad kodust putku pannud lemmikloomad teistelt loomadelt erinevaid nakkuseid saada, mis toovad loomaomanikule kaasa murekoorma ja ilmselt ka kopsakad raviarved.

Steriliseeritud ja kastreeritud kassid muutuvad aga üldjuhul kodusemaks, kassid võivad lõpetada märgistamise, samuti lõppevad jooksuaja südamevalus häälitsused ning kodust ära jooksmised, külla ei tiku enam ka armuvalus isased. Operatsioonil on ka mitmeid teisi boonuseid, näiteks jääb ära mädaemaka oht, väheneb ka piimanäärmekasvajate risk. Üksikutel juhtudel võib steriliseerimine tuua osadele loomadele kaasa põiepidamatuse, mida õnneks on võimalik teatud ravimitega kontrolli all hoida. Mõned loomad võivad muutuda laisemaks, kuid enamasti on selle põhjuseks liigne toitmine.

LOE ELS KAMPAANIA KOHTA SIIT