Eriolukorra teavitus

Hea klient, 

Seoses eriolukorraga oleme hetkel sulgenud kaks PetCity kauplust (Võru, Jõhvi) ning ühe loomakliiniku (Eeden). Teised PetCity kauplused ja loomakliinikud töötavad tavapäraselt. Muudatuste korral teavitame kliente kodulehel.

PetCity e-pood on Sinuga igal pool ning näeme palju vaeva, et sinu lemmiklooma lemmiktooted kiirelt sinuni jõuaksid. Meie kullerteenused pakuvad kontaktivaba pakkide üleandmist
Lisaks on seoses koroonaviiruse levikuga võetud kasutusele täiendavad meetmed pakiautomaatide uste, ekraanide ja makseterminalide hoolikamaks ja regulaarseks desinfitseerimiseks.

PetCity e-poe kauba komplekteeritajatel tuleb desinfitseerida tööle minnes käed, panna kätte kindad, ette mask

Soovitused meie klientidele:

  • Kui tellid kulleri, kasuta ainult kontaktivaba kauba vastuvõtmist.
  • Kui tellid kauba pakiautomaati, kasuta ekraani katsumiseks ja kapiuste sulgemiseks kindaid ja/või pese pärast korralikult käed!
  • Kui tellid kauba koju, eemalda saadetistelt pakendid ja viska need ära ning pese pärast seda korralikult käed!
  • Kuigi kauba komplekteerijad kasutavad desinfitseerimisvahendeid, maske ja kindaid, on kaks eelmist punkti rangelt soovitavad, et välistada mistahes võimalus nakatumiseks.
  • Arvesta, et mitmed kullerfirmad on ajutiselt peatunud teenused, mis hõlmavad lunateenust (maksmist kauba kättesaamisel) ja isikuttõendavate dokumentide kohale toimetamist vm vahetut kontakti nõudvad teenused.

Terviseamet on toonud välja:

  • Viirus COVID-19 levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega (aevastamine, köhimine, kätlemine jm lähedased kontaktid).
  • Õhu kaudu levikut ei ole seni tuvastatudUue koroonaviiruse COVID-19 säilivus väliskeskkonnas pole praegu teada, kuid teiste koroonaviiruste keskkonnastabiilsust hindavate uuringute kohaselt säilib viirus erinevatel pindadel kuni 48 tundi keskmise toatemperatuuri (20 °C) ja 40% relatiivse niiskuse juures. Samas on Terviseamet toonud välja, et näiteks viirusekandja köhimise kaudu pakile sattunud nakkuse puhul ei ole viirus elujõuline rohkem kui paar tundi.
  • COVID-19 hävib kuumutamise, desinfitseerivate ainete ehk biotsiidide (nt 70% etanool, 0,1-0,5% naatriumhüpoklorit vm virutsiidsetoimega aine) kasutamisel.

 

Loe ja jälgi Terviseameti infolehekülgi ning soovitusi: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

https://www.terviseamet.ee/et/COVID-19-trukised