Lemmiklooma kiibistamine on vastutustundlik tegu

Loomade kiibistamine on valutu ja ohutu protseduur, mille suurusjärk jääb umbes 35€ kanti. Kampaanianädalal saad enda lemmikloomale kiibi vaid 15-euroga, kusjuures, hinnale ei lisandu visiiditasu. Kampaania kestab 17-24. jaanuar 2019 ning soodushinnaga saab lemmikloomi kiibistada vaid PetCity Rannamõisa ja Eedeni loomakliinikus. 

Miks peaks lemmiklooma kiibistama

Kas teadsid, et lemmiklooma paigaldatud mikrokiibi abil jõuab kaduma läinud lemmik omaniku juurde kõige kiiremini tagasi? Samuti on koerte ja kasside kiibistamine Tallinnas resideeruvatele lemmikloomadele kohustuslik. Tartus on kohustuslik koerte kiibistamine, kasside kiipimine on tungivalt soovituslik. Kiibistamine vähendab oluliselt ka KOV kulusid ning see tähendab omakorda seda, et sinu, kui maksumaksja laekuvat tulu kasutatakse efektiivsemalt ära. See on nii põhjusel, et võrreldes kiibistamata lemmikloomaga, leiab kiibitud ja registrisse kantud lemmik kiiremini tee enda peremeheni.

Kanna andmed registrisse!

Kui sinu lemmikul on kiip, mis ei ole registrisse kantud, on kiip tegelikult täiesti kasutu. Eestis on kolm kiibiregistrit. Vaid üks nendest, Eesti Kennelliidu hallatav register, kannab kõik Eestis sündinud tõukoerakutsikad automaatselt registrisse (kasvatajale "hinna sees"). Tihti võib olla kiip registreeritud aga hoopis kasvataja nimele.

Teiste puhul peab omanik sissekande ise või veterinaari abil ära tegema. Nendeks on Spin TEK'i Lemmikloomaregister LLR (tasuta!) ja Lemmikloomaregister (tasuline, sissekande teeb ainult veterinaar), mida haldab Eesti Väikeloomaarstide selts. Viimane register teeb koostööd rahvusvahelise kiibiregistriga Europetnet, seega on välismaal kaduma läinud lemmikul suur võimalus koju tagasi saada vaid tänu Lemmikloomaregistrisse kantud kiibile (ÜLIoluline kui sinu lemmik reisib tihti).

Registrite veebilehed

 

Kampaania kestab 17-24. jaanuar PetCity Rannamõisa ja Eedeni loomakliinikutes. Broneeri aeg kohe!