PetCity - lemmiklooma küüntelõikus - hoolitse oma lemmiku eest!

Lemmiklooma küünelõikus

Lemmiklooma küünelõikus on üks tavapärasemaid protseduure ning seda peab tegema nii kassidel kui ka koertel. Kui su loom saab palju vabalt liikuda, siis suure tõenäosusega kuluvad nende küüned juba loomulikul teel ning tangidega sekkumine polegi alati vajalik. Kuid tubastele lemmikutele, kes oma kasvavaid küüsi õues joostes kulutada ei jõua, peaks küünelõikus olema regulaarne tegevus.

Lemmikloom küüsi saab lõigata ka lemmikloomaomanik ise, kuid seda peab loomale hakkama õpetama juba varajasest noorusest peale. Küünelõikamist on kõige parem harjutada, kui loom on mängust väsinud ning abiks võiksid olla ka mõned maiused. Oluline on saada loom mugavasse asendisse ning nii loomaomanik kui ka lemmik peavad säilitama rahuliku meele - siis on kõige lihtsam vältida küünesäsisse sisselõikamist ning looma küüntes olevate veresoonte vigastamist. Kindlasti kiida oma lemmikut peale protseduuri! Tavalised käärid pole kohe kindlasti lemmiklooma küünte lõikamiseks sobilikud, seega soeta endale kindlasti lemmikloomapoest spetsiaalsed kaarja lõikepinnaga küünetangid.

Küünte mittelõikamine võib loomale tuua kaasa valulikkust ning ka valest käpaasendist tulenevaid liikumisprobleeme. Kui tunned, et vajad lemmiklooma küünte lõikamisel abi või sa pole päris kindel, kuidas seda ohutult teha, siis soovitame siiski PetCity loomakliinikus spetsialisti poole pöörduda. Kui oled juba korra oma looma küünelõikuse ajal vigastanud või valu tekitanud, suhtub ta edaspidi protseduuri hirmu ning umbusuga - seega on hea olla kindel ning pöörduda eksperdi poole.

BRONEERI AEG KOHE! Vaata siit PetCity grooming-hooldussalongide asukohti. 
PetCity groomingu hinnakirjaga saad tutvuda siin >>