Laborianalüüsid

Laborianalüüsid

Teostame PetCity loomakliinikutes erinevaid laboriuuringuid. Vajadusel kasutame enda partner-laboreid siin ja välismaal.

Laborianalüüside all peetakse silmas erinevaid vere-, uriini- ja roojaanalüüse ning nahaproove. PetCity loomakliinikute ruumid on modernsed ning analüüsideks on võimalused suurepärased. Enamik analüüse saame hõlpsalt ja kiirelt teha loomakliinikus asuvad laboris kohapeal, vajadusel kasutame kas Eesti või välismaa laborite abi.
Vereproov annab vastused paljudele asjadele. Nii on sellega võimalik määrata koera või kassi veregruppi, aga ka diagnoosida erinevaid haiguseid. Kliinilise vereanalüüsi abil  saame rohkelt informatsiooni patsiendi üldtervislikult olukorrast. Jooksuajas emastelt koertel on vereproov progrestoroonitaseme määramiseks äärmiselt oluline.

Parim aeg vereproovi andmiseks on hommik, paastuaeg võiks olla minimaalselt üheksa tundi.

Uriinianalüüsi ja uriinikülviga saab diagnoosida näiteks erinevaid kuseteede haiguseid (põiepõletik, kusekivid, liiv ja/või kristallid) aga ka palju muud.
Nahauuringud ja -kaaped on vajalikud erinevate nahaprobleemide diagnoosiks.

Lemmikloomadel esinevate kasvajate puhul rakendatakse biopsiat. Tegemist on protseduuriga, mille raames võetakse patsiendi nahast väikese koeproovi. Biopsia on vajalik diagnoosi täpsustamiseks või kinnitamiseks, näiteks, kas tegemist on hea-või halvaloomulise kasvajaga.

Kuna uuringutulemusi võivad mõningad tegevused kergelt mõjutada, tuleks enne uriini- ja vereanalüüsi paastuda ning vältida suur füüsilist aktiivsust. Ka uriiniproovi tarbeks võiks kogutav uriin olla hommikune, võimalusel piirake 8h enne proovi andmist lemmiku joomist.