Regulaarne hügieeniline hooldus ja pesu kuuluvad lemmiklooma tavapärase hooldusrutiini juurde. Pesu võivad vajada ka  kassid ja jänesed.

Milleks on vaja lemmiklooma pesta?

Erilist hoolt vajavad koerad, kelle karv on kuiv või rasune või esineb nahaprobleeme. Märgates, et lemmiklooma karv on rasvane või kõõmane ning nahk ketendab või punetab, tuleks põhjus loomaarsti juures kindlaks teha.


Naha väljanägemist ning seisukorda aitavad parandada tõhusad karvahooldusvahendid, spetsiaalsed ravišampoonid ja õlid. Kuna šampoonide valik on lai, siis peab õige toote leidmiseks täpselt teadma, millist looma karvkate vajab, lähtudes ühtlasi lemmiklooma elustiilist. Sobivaima šampooni ja palsami leidmiseks on hea konsulteerida spetsialistiga, näiteks kogenud lemmikloomahooldajaga.

Lemmiklooma karvastiku ja naha seisukord võib elu jooksul muutuda ja vastavalt sellele peab hooldusvahendeid vahetama. Eelistada tuleks hooldusvahendeid, mis sisaldavad looduslikke taimeekstrakte ja -õlisid.

Kui tihti koera pesta?

Lemmikut ei pea kindlasti pesema iga kuu. Pesemise sagedus sõltub pigem looma karvkattest. Väga lühikese karvaga koeri soovitatakse pesta vaid siis kui nad on mustad, lühikese karvaga koeri umbes kaks korda aastas ja pikakarvalisi umbes iga kolme kuu tagant. Pükakarvalisel koera kasukas tasub enne vannitamist kindlasti pusadest lahti kammida.

Soovitame kindlasti lemmikut pesemisega harjutama hakata juba varajases eas, kuna siis kaob hirm ja ärevus ning protseduur möödub palju rahulikumalt.

BRONEERI AEG KOHE! Vaata siit PetCity grooming-hooldussalongide asukohti.