Grooming

Grooming

KliendikaardigaKliendikaardiga 50,00 €

Tavahind 50,00 €

Lemmikloomahooldus on koera, kassi või jänese igapäevase hooldusrutiini tähtis osa. PetCity lemmikloomade hooldussalong pakub kassidele ja koertele hügieenilist kui ka näitusteks ettevalmistavat hooldust. Millises mahus lemmik hooldust vajab, sõltub tema tõust, vanusest ja tervisest. Loe lähemalt siit lingilt, miks lemmikloomade pesu oluline on.

TEMPLIKAART - IGA 6. TEENUS 20€ SOODSAMALT!

Küsi kindlasti ka PetCity templikaarti, millega on iga kuues teenus 20 € soodsam.
Kaart kehtib kliinikus, hotellis ja grooming-hooldussalongis. NB! Aja broneerimiseks helista soovitud grooming-hooldussalongi

Grooming-teenuste hinnakiri  

Teenus Hind
Koerale   
Täishooldus, pügamine masinaga  
Väike koer (kuni 10kg) 43€ - 51€
Keskmine koer (11-20kg) 49€ - 61€
Suur koer (21-40 kg) 61€ - 102€
Väga suur koer (alates 41 kg) 98€ - 142€
Täishooldus kääritööga/trimminguga*  
Väike koer (kuni 10kg) 54€ - 66€
Keskmine koer (11-20kg) 67€ - 81€
Suur koer (21-40 kg) 85€ - 112€
Väga suur koer (alates 41 kg) 98€ - 153€
Täishooldus de-shedding’uga* (lahtise karva eemaldus)  
Väike koer (kuni 10kg) 31€ - 46€
Keskmine koer (11-20kg) 41€ - 61€
Suur koer (21-40 kg) 73€ - 122€
Väga suur koer (alates 41 kg) 98€ - 153€
   
Kassile   
Pügamine (ärkvel/narkoosiga) 73€/117€
Täishooldus (pesu, kuivatamine, pügamine, küüntelõikus, silmade-kõrvade puhastus) 86€
Lahtise karva eemaldus* (ärkvel/narkoosiga) 46€/102€
   
Koerale/kassile  
Küünelõikus 10€
Isepesu 1h (oma töövahenditega/sisaldab töövahendeid) 20€/25€
Käpahooldus 8€
Massaaž 1h (saadaval ainult Rakveres ja Tartus) 51€
*Pulstunud ja/või probleemse käitumisega lemmiklooma puhul lisandub hinnakirja hinnale 50% teenuse maksumusest!

GROOMINGSALONGIDE ASUKOHAD:

PetCity Rannamõisa groomingsalong: +372 521 1852, vaata asukohta
PetCity Tähesaju groomingsalong: +372 591 80 665, vaata asukohta
PetCity Ülemiste groomingsalong +372 503 84 11, vaata asukohta
PetCity Lõunakeskuse groomingsalong: +372 529 5383, vaata asukohta
PetCity Eedeni groomingsalong: +372 535 597 75, vaata asukohta 
PetCity Põhjakesuse groomingsalong +372 522 05 68, vaata asukohta
PetCity Pärnu groomingsalong: +372 440 1005, vaata asukohta
PetCity Balti Jaama groomingsalong: +372 53011720, vaata asukohta
PetCity Astri groomingsalong: +372 530 704 15, vaata asukohta

 

Lemmiklooma igapäevane hügieen ja hooldus (grooming-teenus)

Lemmikloomahoolduse (grooming) puhul pööratakse kindlasti suuremat tähelepanu näituse-, toa- ja pikakarvaliste koerte karvahooldusele, kelle karvastik nõuab suuremat hoolitsust. Lemmiklooma karvastiku järjepidev ja õige hooldus ning hügieen on olulised looma hea välimuse hoidmiseks, aga veelgi tähtsamad tema füüsilise tervise seisukohalt.

Eduka hoolduse eelduseks on lemmiklooma varajane harjutamine erinevate protseduuridega: igapäevane harjamine, kõrva- ja hambapuhastus, küünelõikus, regulaarne pesu jne.

Harjamine

Harjamine on tõust hoolimata hea nii koertele kui ka kassidele. Regulaarne harjamine eemaldab lahtise karva, mustuse ja kõõma, tagades normaalse karvkatte ja terve läike. Harjamisega võib alustada juba kolmenädalastel kutsikatel.

Milleks ja kui sageli on vaja looma pesta?

Koerad vajavad aeg-ajalt pesemist, et kasukas oleks puhas ja pehme. Erilist hoolt vajavad aga koerad, kelle karv on kuiv/rasune või esineb nahaprobleeme. Märgates, et lemmiklooma karv on rasvane/kõõmane ning nahk ketendab või punetab, tuleks põhjus loomaarsti juures kindlaks teha. Naha väljanägemist ning seisukorda aitavad parandada tõhusad karvahooldusvahendid, spetsiaalsed ravišampoonid ja õlid. Kuna šampoonide valik on lai, siis peab õige toote leidmiseks täpselt teadma, millist šampooni looma karvkate vajab, lähtudes ühtlasi lemmiklooma elustiilist. Sobivaima šampooni ja palsami leidmiseks on hea konsulteerida spetsialistiga, näiteks kogenud lemmikloomahooldajaga.

Lemmiklooma karvastiku ja naha seisukord võib elu jooksul muutuda ja vastavalt sellele peab hooldusvahendeid vahetama. Eelistada tuleks hooldusvahendeid, mis sisaldavad looduslikke taimeekstrakte ja -õlisid.

Lemmikut ei pea kindlasti pesema iga kuu. Pesemise sagedus sõltub pigem looma karvkattest. Väga lühikese karvaga koeri soovitatakse pesta vaid siis kui nad on mustad, lühikese karvaga koeri umbes kaks korda aastas ja pikakarvalisi umbes iga kolme kuu tagant. Pükakarvalisel koera kasukas tasub enne vannitamist kindlasti pusadest lahti kammida.

Soovitame lemmikut pesemisega harjutama hakata juba varajases eas, kuna siis kaob hirm ja ärevus ning protseduur möödub rahulikumalt.

Miks on lemmikloomahooldus Teie lemmikloomale hea:

 • Vähenevad pere neljajalgse lemmiku erinevad naha-, kõrva-, silma- jm tervisega seonduvad probleemid.

 • Paraneb lemmiklooma üldine hügieen ja puhtus.

 • Lemmikloomahooldusele eelnev ülevaatus annab hea ennetava pildi lemmiku üldisest tervislikust seisundist: kas esineb haavu või paistetusi, milline on kehatemperatuur või tujude kõikumine jpm.

 • Parasiiditõrje abil vabaneb lemmikloom välistest parasiitidest, nagu puugid või põdrakärbsed.

 • Hoolduse käigus tugevneb side lemmiku ja pereliikme(te) vahel.

PetCity lemmikloomahoolduse (grooming) salongid asuvad Narvas, Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Aja broneerimiseks võtke ühendust sobiva salongiga

LEMMIKLOOMA PÜGAMINE

Lemmiklooma pügamine on hooldusprotseduur pikakarvalistele koertele ja kassidele. Pügamist tehakse nii tõukoertele, nagu puudlid, kokkerspanjelid, terjerid, šnautserid, bolonkad jt samalaadsed pikakarvalised erilõikust vajavad tõud. Pügatakse ka pikakarvalisi segaverelisi koeri.

Koera soovitatakse pügada umbes iga 6-8 nädala tagant. Kui olete harjunud oma koera pidevalt harjama, võib pügamist teha ka harvemini. Koera pügamisel võiks kindlasti tähele panna ka õuetemperatuure, kui koer peamiselt õues viibib. Talvekuudel on kasukas sooja hoidmiseks hädavajalik. Kuumadel suvekuudel aga võib karva pügamine (eriti kõhu alt) mõnele koerale mõnusat jahutust pakkuda.

Pikakarvalistele kassidele on pügamine sageli mugav alternatiiv aeganõudvale harjamisele, eriti pulstunud karva puhul.

Lemmiklooma ise pügades tuleks meeles pidada mõned põhitõed:

 • Vali korralik pügamismasin ning ära unusta ka terasid hooldada. Lemmikule võib masina hääl alguses hirmu tekitada - proovi teda sellega juba varakult harjutada.

 • Leia pügamiseks rahulik koht, kus loom suudab paigal püsida.

 • Enne pügamist on soovitatav loom ära pesta spetsiaalse loomašampooniga. Peale pesu kammi loom hoolikalt, et karv ei jääks pügamiseks pusasse.

 • Kasuta pügamismasinat sujuvate pikkade liigutustega looma karvakasvu suunas. Kääridega võib peale pügamist teha ka mõningatest kohtades korrektuure. Pulstunud karvatuustide ärapügamine võib tihti valulik olla, seega ole nendega ettevaatlik

 • Kui looma enne pügamist ei vannitanud, tee seda kindlasti peale protseduuri.

Lemmiklooma pügamine kodustes tingimustes on üpriski keerukas, aeganõudev ning rohkelt karvu tekitav protseduur. Kui soovid, et lemmik saaks mugavalt uue soengu, külasta mõnda PetCity salongi ja jäta protseduur meie hoolikate spetsialistide hooleks.

BRONEERI AEG KOHE! Vaata siit PetCity grooming-hooldussalongide asukohti. 
 
TÄISHOOLDUS

PetCity lemmiklooma täishooldus on mõeldud nii koertele kui ka kassidele. PetCity täishooldusteenus sisaldab muuhulgas ka lemmiku pügamist masinaga või käsitsi. Koera või kassi täishooldus sisaldab:

MASINPÜGAMINE KÄSITSI PÜGAMINE (KOERALE)

- pesu;
- kuivatamine;
- masinpügamine;
- küünelõikus;
- silmade puhastus;
- kõrvade puhastus;

- pesu;
- kuivatamine;
- pügamine kääride või trimmeriga;
- küünelõikus;
- silmade puhastus;
- kõrvade puhastus;

PetCity lemmiklooma hooldussalong on varustatud professionaalsete VIVOG-töövahenditega. Karvahoolduseks kasutame K9 Competition naturaalset ja professionaalset loomakosmeetikat.

 • Pärast karvahooldusprotseduure anname alati nõuandeid koduseks lemmiklooma karvahoolduseks, et lemmiklooma kaunis väljanägemine kestaks võimalikult kaua.

 • Me peame tähtsaks Teie lemmiklooma heaolu ja turvalisust ning teeme kõik, et teie lemmik tuleks meie hooldussalongi alati rõõmsas meeleolus.

 • Iga klient on meie jaoks VIP-klient, seega kohtleme teda vastavalt!

 


 
ISEPESU

PetCity XL keskustes on teil võimalik kasutada lemmiklooma isepesu teenust. See tähendab, et saate oma lemmikut PetCity grooming-salongis ise pesta ning ka kuivatada. Vajadusel on võimalik kasutada ka salongi spetsialisti abi. Isepesu teenus on mugav variant kui koduses vannitoas ei ole piisavalt ruumi ega mugavusi, või pole lihtsalt soovi looma inimestele mõeldud ruumides pesta. Kodustes tingimustes on samuti oht oma lemmiku karvadega oma maja kanalisatsioon ära ummistada. Salongis saate kasutada professionaalseid hooldustooteid ja tööd hõlbustavat tehnikat.

 
 
 
MASSAAŽ
PetCity Rakvere ja Tartu groomingsalongis saab enda lemmikloomale tellida massaažiteenust. 

Sarnased teenused:

Kõik teenused