Grooming

Grooming

Lemmik korda! Külasta meie mugavaid grooming-hooldussalonge Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Rakveres. Meie salongides on võimalik kasutada ka mugavat isepesu võimalust.

Lemmikloomahooldus on koera, kassi või jänese igapäevase hooldusrutiini tähtis osa. PetCity lemmikloomade hooldussalong pakub nii looma hügieenilist hooldust kui ka tema ettevalmistamist näitusteks. Millises mahus lemmik hooldust vajab, sõltub tema tõust, vanusest ja tervisest. Loe lähemalt siit lingilt, miks lemmikloomade pesu oluline on.

SOODUSTUS - TEMPLIKAART

Küsi kindlasti meie salongidest PetCity templikaarti, millega iga kuuenda teenuse saad suisa 20 € soodsamalt. Kaart kehtib kliinikus, grooming-hooldussalongis ning treeningus. NB! Aja broneerimiseks helista soovitud grooming-hooldussalongi

HINNAKIRI >>
GROOMING-HOOLDUSSALONGIDE ASUKOHAD >>

TEENUSED  
PetCity grooming - trimmimine PetCity grooming - pügamine
PetCity grooming - küünelõikus PetCity grooming - täishooldus
PetCity grooming - isepesu

Lemmiklooma igapäevane hügieen ja hooldus (grooming-teenus)

Lemmikloomahoolduse (grooming) puhul pööratakse kindlasti suuremat tähelepanu näituse-, toa- ja pikakarvaliste koerte karvahooldusele, kelle karvastik nõuab suuremat hoolitsust. Lemmiklooma karvastiku järjepidev ja õige hooldus ning hügieen on olulised looma hea välimuse hoidmiseks, aga veelgi tähtsamad tema füüsilise tervise seisukohalt.


Eduka hoolduse eelduseks on lemmiklooma varajane harjutamine erinevate protseduuridega: igapäevane harjamine, kõrva- ja hambapuhastus, küünelõikus, regulaarne pesu jne.

Harjamine

Harjamine on tõust hoolimata hea nii koertele kui ka kassidele. Regulaarne harjamine eemaldab lahtise karva, mustuse ja kõõma, tagades normaalse karvkatte ja terve läike. Harjamist võib alustada juba kolmenädalastel kutsikatel.

Milleks on vaja looma pesta?

Erilist hoolt vajavad koerad, kelle karv on kuiv/rasune või esineb nahaprobleeme. Märgates, et lemmiklooma karv on rasvane/kõõmane ning nahk ketendab või punetab, tuleks põhjus loomaarsti juures kindlaks teha.


Naha väljanägemist ning seisukorda aitavad parandada tõhusad karvahooldusvahendid, spetsiaalsed ravišampoonid ja õlid. Kuna šampoonide valik on lai, siis peab õige toote leidmiseks täpselt teadma, millist looma karvkate vajab, lähtudes ühtlasi lemmiklooma elustiilist. Sobivaima šampooni ja palsami leidmiseks on hea konsulteerida spetsialistiga, näiteks kogenud lemmikloomahooldajaga.

Lemmiklooma karvastiku ja naha seisukord võib elu jooksul muutuda ja vastavalt sellele peab hooldusvahendeid vahetama. Eelistada tuleks hooldusvahendeid, mis sisaldavad looduslikke taimeekstrakte ja -õlisid.

Miks on lemmikloomahooldus Teie lemmikloomale hea:

 • Vähenevad pere neljajalgse lemmiku erinevad naha-, kõrva-, silma- jm tervisega seonduvad probleemid.

 • Paraneb lemmiklooma üldine hügieen ja puhtus.

 • Lemmikloomahooldusele eelnev ülevaatus annab hea ennetava pildi lemmiku üldisest tervislikust seisundist: kas esineb haavu või paistetusi, milline on kehatemperatuur või tujude kõikumine jpm.

 • Parasiiditõrje abil vabaneb lemmikloom välistest parasiitidest, nagu puugid või põdrakärbsed.

 • Hoolduse käigus tugevneb side lemmiku ja pereliikme(te) vahel.

PetCity lemmikloomahoolduse (grooming) salongid asuvad Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Aja broneerimiseks võtke ühendust sobiva salongiga

LEMMIKLOOMA PÜGAMINE

Lemmiklooma pügamine on hooldusprotseduur pikakarvalistele koertele ja kassidele. Pügamist tehakse nii tõukoertele, nagu puudlid, kokkerspanjelid, terjerid, šnautserid, bolonkad jt samalaadsed pikakarvalised erilõikust vajavad tõud. Pügatakse ka pikakarvalisi segaverelisi koeri.

Koera soovitatakse pügada umbes iga 6-8 nädala tagant. Kui olete harjunud oma koera pidevalt harjama, võib pügamist teha ka harvemini. Koera pügamisel võiks kindlasti tähele panna ka õuetemperatuure, kui koer peamiselt õues viibib. Talvekuudel on kasukas sooja hoidmiseks hädavajalik. Kuumadel suvekuudel aga võib karva pügamine (eriti kõhu alt) mõnele koerale mõnusat jahutust pakkuda.

Pikakarvalistele kassidele on pügamine sageli mugav alternatiiv aeganõudvale harjamisele, eriti pulstunud karva puhul.

Lemmiklooma ise pügades tuleks meeles pidada mõned põhitõed:

 • Vali korralik pügamismasin ning ära unusta ka terasid hooldada. Lemmikule võib masina hääl alguses hirmu tekitada - proovi teda sellega juba varakult harjutada.

 • Leia pügamiseks rahulik koht, kus loom suudab paigal püsida.

 • Enne pügamist on soovitatav loom ära pesta spetsiaalse loomashampooniga. Peale pesu kammi loom hoolikalt, et karv ei jääks pügamiseks pusasse.

 • Kasuta pügamismasinat sujuvate pikkade liigutustega looma karvakasvu suunas. Kääridega võib peale pügamist teha ka mõningatest kohtades korrektuure. Pulstunud karvatuustide ärapügamine võib tihti valulik olla, seega ole nendega ettevaatlik

 • Kui looma enne pügamist ei vannitanud, tee seda kindlasti peale protseduuri.

Lemmiklooma pügamine kodustes tingimustes on üpriski keerukas, aeganõudev ning rohkelt karvu tekitav protseduur. Kui soovid, et lemmik saaks mugavalt uue soengu, külasta mõnda PetCity salongi ja jäta protseduur meie hoolikate spetsialistide hooleks.

BRONEERI AEG KOHE! Vaata siit PetCity grooming-hooldussalongide asukohti. 
 
TÄISHOOLDUS

PetCity lemmiklooma täishooldus on mõeldud nii koertele kui ka kassidele. PetCity täishooldusteenus sisaldab muuhulgas ka lemmiku pügamist masinaga või käsitsi. Koera või kassi täishooldus sisaldab:

MASINPÜGAMINE KÄSITSI PÜGAMINE (KOERALE)

- pesu;
- kuivatamine;
- masinpügamine;
- küünelõikus;
- silmade puhastus;
- kõrvade puhastus;

- pesu;
- kuivatamine;
- pügamine kääride või trimmeriga;
- küünelõikus;
- silmade puhastus;
- kõrvade puhastus;

PetCity lemmiklooma hooldussalong on varustatud professionaalsete VIVOG-töövahenditega. Karvahoolduseks kasutame Derbe Natural Pet* ning Bio-Broom* naturaalset ja professionaalset loomakosmeetikat.

 • Pärast karvahooldusprotseduure anname alati nõuandeid koduseks lemmiklooma karvahoolduseks, et lemmiklooma kaunis väljanägemine kestaks võimalikult kaua.

 • Soovi korral või vajadusel pakume teie lemmikule lõdvestava massaaži ja rahustavat refleksoloogiat eeterlike õlidega.

 • Me peame tähtsaks Teie lemmiklooma heaolu ja turvalisust ning teeme kõik, et teie lemmik tuleks meie hooldussalongi alati rõõmsas meeleolus.

 • Iga klient on meie jaoks VIP-klient, seega kohtleme teda vastavalt!

*Derbe Natural Pet looduslike šampoonide ja hooldusvahendite sari aitab hoolitseda koerte ja kasside hügieeni eest. Derbe Natural Pet kaitseb looma naha normaalset tasakaalu ning säilitab nende karvastiku tervise. Derbe kasutab GMO vabasid koostisaineid ning tooteid ei testita loomadel.

*Bio-Groom on ülemaailmselt tuntud kvaliteetne ja professionaalne lemmikloomade kosmeetika bränd, mis lähtub oma toodete väljatöötamisel keskkonnasõbralikkusest ja loomaohutusest.


 
ISEPESU

PetCity XL keskustes on teil võimalik kasutada lemmiklooma isepesu teenust. See tähendab, et saate oma lemmikut PetCity grooming-salongis ise pesta ning ka kuivatada. Vajadusel on võimalik kasutada ka salongi spetsialisti abi. Isepesu teenus on mugav variant kui koduses vannitoas ei ole piisavalt ruumi ega mugavusi, või pole lihtsalt soovi looma inimestele mõeldud ruumides pesta. Kodustes tingimustes on samuti oht oma lemmiku karvadega oma maja kanalisatsioon ära ummistada. Salongis saate kasutada professionaalseid hooldustooteid ja tööd hõlbustavat tehnikat.