PetCity Blog


 • Kassi(poegade) steriliseerimisest ja kastreerimisest – Kuidas mõjutab see omaniku elu ja aitab kassiga sõbraks saada

  Kassi(poegade) steriliseerimisest ja kastreerimisest – Kuidas mõjutab see omaniku elu ja aitab kassiga sõbraks saada

 • Suvi, rand ja ujumine – soovitused koeraomanikule

  Suvi, rand ja ujumine – soovitused koeraomanikule

  Soojade ilmade saabudes ihkavad ka koerad värskendavat jahutust nagu nende omanikudki. Jalutuskäik rannas ja kosutav ujumine on tavapärased tegevused, kuid võivad olla sealjuures ohtlikud lemmiklooma tervisele.

  Loe edasi...
 • Grillpeo jäägid võivad olla lemmikule eluohtlikud

  Grillpeo jäägid võivad olla lemmikule eluohtlikud

  Grillihooajal jääb inimese toidulaualt üle ohtralt jääke, mida sageli just pere lemmikule antakse. Siinkohal tasub olla aga äärmiselt ettevaatlik ja teadlik sellise tegevuse tagajärgedest.

  Loe edasi...
 • Juunis on Pro Plan OPTISENSES kassitoidud soodsamad.

  Juunis on Pro Plan OPTISENSES kassitoidud soodsamad.

  Pro Plan OPTISENSESTM toidud toetavad Sinu kassi kognitiivseid funktsioone

  Loe edasi...
 • PetCity kliinikud – lemmikute ravi viie tärni tasemel

  PetCity kliinikud – lemmikute ravi viie tärni tasemel

  PetCity eesmärgiks on Eesti lemmikloomakultuuri tõstmine, mille lahutamatu osa on viie tärni tasemel veterinaarravi üle kogu Eesti. 

  Loe edasi...
 • Mida peab teadma lühikoonuliste ehk brahhütsefaalsete tõugude terviseprobleemidest?

  Mida peab teadma lühikoonuliste ehk brahhütsefaalsete tõugude terviseprobleemidest?

  Lühikoonulised ehk brahhütsefaalsed ehk lömmninalised tõud muutuvad järjest populaarsemaks. Levinud näideteks on prantsuse buldog, mops, inglise buldog, shih tzu, bostoni terjer, pekingi paleekoer, pärsia kass. Ka bordoo dogi, bullmastifid, Cavalier King Charles Spanjel, bokserid. Mõned traditsiooniliselt pikema koonuga tõugude hulka loetud tõugude aretus liigub järjest lühema koonu suunas, näiteks chihuahua ja ameerika kokkerspanjel. Sellised loomakesed on levinud, kuna inimesed peavad neid nunnudeks n-ö lapselike proportsioonide tõttu, mis tekitab alateadlikku soovi loomakese eest hoolitseda – pea on võrdlemisi suur, ninaosa lühike ja silmad suured. Sageli pole aga omanikud enne kutsika või kassipoja võtmist kuulnud terviseriskidest, mis paratamatult sellise aretussuunaga kaasnevad. 

  Loe edasi...
 • Mürgine loodus - kohtumine rästiku või herilase/mesilasega

  Mürgine loodus - kohtumine rästiku või herilase/mesilasega

  Koerad ja kassid taluvad mürgiste putukate või Eesti ainsa mürkmao, rästiku rünnakut tihti vapramalt kui nende omanikud, kuid ka loomadel esineb ülitundlikkusreaktsioone. Reaktsiooni tekkes mängivad rolli kehapiirkond, looma suurus ja tervislik seisund ning mürgi hulk

  Loe edasi...
 • PetCity annab meditsiinitöötajatele puhkust

  PetCity annab meditsiinitöötajatele puhkust

  PetCity lemmikloomakeskus võimaldab meditsiinitöötajatele puhkust ja majutab nende lemmikloomi oma hotellides tasuta.

  Loe edasi...
 • Ksülitoolimürgistus

  Ksülitoolimürgistus

  Üks imeline lugu ühest väga tugevast ja vaprast koerast, kes võitles surmaga ja võitis!

  Loe edasi...
 • IGIPÕLINE USSIKUUR

  IGIPÕLINE USSIKUUR

  Lemmikloomi tabandavad siseparasiidid ehk endoparasiidid võivad kahjustada looma tervist väga tugevalt ning mõned lemmikute siseparasiidid nakkuvad ka inimesele. Põhimõtteliselt võime siseparasiitidega saastunuks lugeda kogu pinnast ja mingil määral nakatunuks kõiki loomi. Parasiite on lihtsalt nii palju ning nad levivad väga paljude erinevate loomade vahendusel, mistõttu neist täielikult vabaneda on võimatu. Seetõttu on nii meie lemmikute kui ka meie endi tervise hoidmiseks oluline teha regulaarset siseparasiiditõrjet (anda ussirohtu) KÕIGILE lemmikloomadele ning pidada kinni hügieeninõuetest nii lemmikutega suhtlemisel kui puu- ja juurviljade pesemisel. Nende nõuete järgimisel ei tasu parasiite liialt karta. Samuti soodustavad parasiitide levikut kliimasoojenemine ja reisimine, mistõttu hakkame Eestis järjest rohkem uusi ja huvitavaid haigusi nägema.

  Loe edasi...