Kuidas hambapesu koerale meeldivaks teha?

20.04.2023

Kuidas hambapesu koerale meeldivaks teha?

Platinumi tiim jagab nippe, kuidas hoolitseda oma koera hammaste eest ja muuta see koerale mugavamaks.

Hambapesu on see, millega võiksid kõik kutsikaomanikud kohe alustada, hilisemas eas harjutama hakkamine võib juba keerulisem olla. Kui kutsikas väikesest peale sellega harjub, ei tohiks tulevikus hammaste pesuga mingit probleemi olla, oluline on luua positiivsed mälestused ja seosed! Siin on mõned nipid, kuidas alustada ja harjutada oma koera hambapesuga!

Kõige olulisem punkt - vali hambapesuks õige aeg ja koht, kus koer tunneb ennast turvaliselt. Kuna iga koer on erinev, siis tuleb ka vastavalt koerale valida hambapesuks õiged vahendid. On olemas spetsiaalsed hambaharjad (erineva suurusega), näpuharjad (käivad näpu otsa, tavaliselt sobilikumad väiksematele koertele), hambapuhastuslapid, (millega saab kergelt igemeid masseerida ja hambaid puhastada), hambapasta (erinevate maitsetega, nt maksa, kana jne. kindlasti ei tohi kasutada inimestele mõeldud hambapastat!), hambageel / sprei (Platinum OralClean+Care).

Platinum OralClean+Care hambahoodussari on looduslik ja efektiivne viis nii koera kui kassi hammaste ja suu tervise eest hoolitsemiseks:

 • Eemaldab juba tekkinud hambakivi
 • Ennetab hambakivi taastekkimist
 • Leevendab igemepõletikku
 • Tagab värske hingeõhu
 • Ei sisalda mineraalõlisid, värvaineid, parabeene
 • Riskivaba alternatiiv anesteesia teel hambakivi eemaldamiseks
 • Nähtavad tulemused juba peale lühiaegset kasutamist
 • 100% looduslikud koostisosad
 • Ei kahjusta hamba emaili

Kui õiged vahendid on leitud, tuleb hakata neid koerale tutvustama - lasta koeral nuusutada hambaharja ja näiteks maitsta hambapastat / hambageeli. Kindlasti tuleks koera julgustada ja kiita just häälega, et koer saaks aru, kui tubli ta on! Esialgu, kui koerale hambahari väga meeldiv ei ole, võib hambapastat panna ka lihtsalt enda näpu peale ja sellega koera suus igemeid masseerida ja üle hammaste käia. Hambageeli /sprei puhul tulebki toode näpu või pihusti abil hammaste väliskülgedele kanda ja lasta see koeral limpsimise abil hammastele laiali kanda.

Kui koer on harjunud juba sellega, et laseb Sul oma näpuga hambaid „pesta", siis tuleks järgmisena hakata proovima hambaharjaga (see kõik ei pruugigi juhtuda ühe korraga, mõni koer ei lase hambaharja veel mitu päeva endale suhu panna, siinkohal on vaja kannatust!).

Kõigepealt tulekski lasta koeral sellega tutvuda, nuusutada, panna peale ka hambapastat ja lasta koeral seda lakkuda ning seejärel liikuda edasi hammaste juurde, tehes väikseid ringjaid liigutusi. Kuna esihammasteni on kõige lihtsam jõuda, siis võibki nendega alustada.
Liikuda vaikselt tagumiste hammasteni - kui koer hakkab vastu puiklema ja talle ei meeldi enam see olukord, siis lõpetada hetkeks tegevus, teha väike paus, sügada koera kõhtu näiteks, kinnitada talle, et kõik on hästi! Oluline on koera mitte survestada, vaid esimesed korrad võtta pigem rahulikult ja teha see protseduur meeldivaks.

Proovi erinevaid asendeid - kuigi istuv või seisev koer on kõige tavalisem poos, milles koera hambaid pesta, meeldib mõnele koerale just see protseduur pikali olles. Tundes oma koera tulebki leida see õige positsioon, mis Sinu koerale kõige rohkem sobib ja kus ta ennast kõige mugavamalt tunneb.

Tee pause! Esimesel korral ei pruugi Sa tervet koera suud suuta ära pesta, seega on oluline teha esialgu pigem lühemad sessioonid ja võtta asja rahulikult. Kohe, kui tunned, et Sinu koerale ei ole see olukord enam positiivne, siis tuleks selleks korraks lõpetada, kiita koera, et ta on nii tubli olnud ja jätkata järgmisel päeval.

Harjuta-harjuta-harjuta! Kuna hambapesust võiks saada koerale iga õhtune/hommikune rutiin, siis tulebki palju harjutada, et lõpuks mõlemad, nii Sina kui ka koer, seda protseduuri naudiksid ning et see saaks kiirelt ja korralikult tehtud!

Alati lõpeta preemiaga! Peale igat õnnestunud (ja alguses ka mitte nii õnnestunud) hambapesu, tuleb koera premeerida! Selleks ei pea olema maius, vaid näiteks tema lemmik mänguasi, mängida sikutamist, loopida palli või teha mida iganes, mis Sinu koerale sära silma toob!

PetCity Blog:

 • Malassezia ehk pärmseene vohamine. Mis see on ja kuidas ravida?

  Malassezia ehk pärmseene vohamine. Mis see on ja kuidas ravida?

  Loe edasi

 • Levinumad terviseprobleemid kutsikatel ja kassipoegadel

  Levinumad terviseprobleemid kutsikatel ja kassipoegadel

  Loe edasi

 • Puugid lemmikloomadel - milliseid puugitõrjevahendeid valida koerale ja kassile?

  Puugid lemmikloomadel - milliseid puugitõrjevahendeid valida koerale ja kassile?

  Loe edasi

 • Millisel juhul võid teha oma kassile märgotoiduga rohkem kahju kui kasu?

  Millisel juhul võid teha oma kassile märgotoiduga rohkem kahju kui kasu?

  Loe edasi

 • Keskkonnasõbraliku loomaomaniku ABC: Toitumine ja toit

  Keskkonnasõbraliku loomaomaniku ABC: Toitumine ja toit

  Loe edasi

Kõik postitused

Seotud tooted: