Kuidas kaitsta oma koera talvel?

12.01.2023

Kuidas kaitsta oma koera talvel?

Kui märkad, et õues olles koer väriseb, tõstab käppa, küsib sülle, tõmbub kerra või ei taha üldse õue minna, siis on see märk sellest, et koeral on külm ja teda tuleks aidata. Siin on meie soovitused, kuidas aidata koeral külma talvega toime tulla.

Kõige paremini kaitseb külma eest koera jope!

Oma lemmikule peaks valima jope, mis vastab tema individuaalsetele vajadustele. Mida külmem koeral jalutades on, seda paksema ja katvama jope peaks talle valima. Jopet ostes tuleks ka tähele panna, millal koeral seda vaja on – ja millal ei ole. Tihti saab koer vabalt joostes ise oma temperatuuri reguleerida, ilma jope abita. Kui hakkab külm – jookseb kiiremini. Kui hakkab soe – viskab pikali, et jahtuda. Samas aeglaselt rihmas jalutades või pikalt rihmastatult ühe koha peal seistes ei ole koeral võimalust oma temperatuuri ise reguleerida. Sellisel juhul tuleks pakkuda koerale kaitset külma eest. Näiteks panna  talle selga jope.

Miks peaks koer jopet kandma?

Jopet võib olla vaja mitmetel põhjustel nii pikakarvalistel kui ka lühikarvalistel koertel. Jope kandmine:

 • Soojendab keha, kui õues on koera jaoks liiga külm
 • Aitab vältida ärritunud ja punast nahka kõhu all – ärritus tekib soolasest jäisest veest, mida koer endale kõndides peale pritsib. (Ka inimese nahale mõjub jää + sool väga ärritavalt).
 • Väldib valusate lumepallide tekkimist pika karva sees
 • Hoiab ära hotspot’ide teket
 • Hoiab karva jalutuse ajal puhtana

Millist jopet valida?

Jopet valides lähtu eelkõige oma koera isiklikust vajadusest. Mida külmem koeral on, seda paksemat jopet on tal vaja. Kui valikuga on ikkagi keeruline, siis ehk aitavad need rusikareeglid:

 • Pikakarvalise koera jope võiks olla õhem ja katta võimalikult suure osa kehast. Neile sobib hästi vihmajope või õhem kombinesoon.
 • Lühikarvalise koera jope peaks olema paksem. Eriti linnas jalutades võiks see katta võimalikult suure osa kehast. Neile sobib hästi paks jope või kombinesoon.

Jopet valides on tähtis ka koera suurus:

Mida teha, kui koeral on ühel hetkel külm ja järgmisel soe?

Kui teie jalutuskäigud on vahelduva kiirusega – vahepeal peab pikalt seisma või väga aeglaselt kõndima, seejärel jälle kiirelt jooksma – siis võib olla parimaks variandiks mitu riideeset, mida saab vastavalt vajadusele omavahel kombineerida või üks haaval ära võtta.

 • Aeglaselt jalutades võib koer kanda jakki ja jopet korraga, et ei hakkaks liiga külm.
 • Kiirelt liikudes tuleks pealmine jope ära võtta ja kanda ainult jakki või kampsunit.

Nii saab koer olla soojas olenemata jalutuskäigu kiirusest.

PS! Selleks, et leida oma koerale õiges suuruses jope, soovitame tulla PetCity kauplustesse koha peale jopesid proovima. Hästi käituvad lemmikud on PetCity kauplustes alati oodatud!

Koer tõstab käppa ja nutab, kui jalutate talvel õues?

Tegemist võib olla soolast tuleneva valuga. Lumesulatamiseks kaetakse tänavad soolaga, mis tekitab koertel käpapatjade lõhenemist ja valu. Lisaks on koertel soolamürgistuse oht, mis võib tekkida pärast lume söömist või kui koer lakub puhtaks oma soolased käpad.

Kuidas kaitsta koera soola eest?

 • Pane koera jalga saapad. Jalatsid kaitsevad koera käppasid soola ja kemikaalide eest, mis linnatänavatele lume tulekul puistatakse. Saapad võivad olla vajalikud ka hiljem, kui on vaja kaitsta vigastada saanud käppa.
 • Pese pärast jalutuskäiku koera käpad puhtaks.
 • Ära jaluta kohtades, kus on palju soola: bussipeatused, autoteed jne. Lase koeral jalutada tee kõrval murul.
 • Jälgi, et koer ei sööks linnas tee lähedal lund

Kui Sul ei ole võimalik soolaseid kohti vältida ja koer saapaid kanda ei taha, siis:

 • Kasuta käpavaha. Vaha aitab pragunenud padjandeid pehmendada ja niisutada ning toimib kaitsva kihina koera käpa ja soolase maa vahel.

Ole pimedas nähtav!

Talv on teadagi väga pime aeg. Pimedas jalutades saab kaitsta ennast ja oma koera, kandes LED tulukest, helendavat kaelarihma või helkurvesti. Eriti kasulik on tuluke lahtiselt jooksva koera nägemiseks. Tulukese kandmine võib aidata leida üles kadunud koera. Kuid ka linnas rihmastatult jalutades on kasulik kanda tulukest või helkurvesti, et alati olla nähtav autojuhtidele.

Hoiame oma lemmikuid! ❄

PetCity Blog:

Kõik postitused