Kutsikas närib

Kutsikas närib

Kutsikad on imearmsad ning toovad meile palju rõõmu. Paraku võib kutsikas lisaks õnnetundele kaasa tuua ka negatiivseid emotsioone. Pea meeles, et kutsikas ei soovi peremehele kunagi "ära teha" ning lõhkumisralli võib lõpetada peremees, kes kutsikale rohkem tähelepanu ja tegevusi pakub.
E-poest tellides toimetame sinu marakrati lemmiklelud ja maiused TASUTA pakiautomaati!

Kui kodus on rosinasilmne hurmur, kes lisaks rõõmule sulle hulgaliselt ka südamevalu toob, on põhjus tõenäoliselt igavuses. Väikese kutsika üheks tähtsaimaks ülesandeks on mäng, sest just läbi mängu ja kogemuste õpib ta uusi asju ning kasvab suureks ja targaks koeraks. Ka koerte puhul kehtib ütlus, et mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea. Kutsikad ei ole siia ilma sündinud Lassiedena või komissar Rexidena – pesakastis suunab neid nende ema ja pesakonnakaaslased, hiljem uus omanik.

Seega, kui omanik ei õpeta, et lauajalg ei ole järamiseks ja midagi muud asemele ka ei anna (uued kikud sügelevad!), siis tõenäoliselt ei suudagi ta enda suurt energiat ja intelligentsi paremasse kohta suunata. Kutsikad vajavad kahtlemata jalutusi, ajutööd ja mis peamine – mängu!

Asendustegevuseks sobivad erinevad puslemängud, toidupallid, närimismaiused.

Jalutuskäigule minnes vali kutsikale kindlasti turvaliseimad jalutusvahendid. Suurepärasteks on näiteks Y-traksid, mis kutsika õrna ja arenemisjärgus keha ilusti toetavad või mõnda pehmet ja mugavat kaelarihma. Väga oluline on ka õiges pikkuses jalutusrihma valik. Tugevamale noorukile sobivad näiteks COA treeningrihmad.

Kutsikakoolis õpib nii omanik kui koer

Kooliskäimine on iga inimese jaoks elementaarne, sama iseenesestmõistetav peaks see olema ka iga koera jaoks. Väiksel kutsikal pole aimugi millistest reeglitest kinni pidada, kuidas inimesega viisakalt mängida või kuidas puhtust hoida. Algajal koeraomanikul on koera kehakeelt ja signaale väga raske näha ja neid mõista ning selle tõttu ongi kutsikakool äärmiselt vajalik. PetCity kutsikakoolis õpid enda koera mõistma ja temaga suhtlema. Lisaks saavad selgeks elementaarsed käitumisreeglid, baaskäsklused ja muud sotsiaalsed oskused. Kümnel kohtumisel räägime kõigest, mis on seotud kutsika arengu, õppimisvõime ja koduse heaperemeheliku kasvatusega. Samuti anname ülevaate koera toitumisvajadustest. Kutsikakooli on kaasatud ka PetCity loomaarst, kes räägib kutsika tervisest ja selle hoidmisest.

REGISTREERU KUTSIKAKOOLI

Seotud postitused
  1. Kui koju tuleb kutsikas või kassipoeg Kui koju tuleb kutsikas või kassipoeg
  2. Loomabeebi esimene kliinikuskäik Loomabeebi esimene kliinikuskäik
  3. Miks lemmik mängib? Miks lemmik mängib?
  4. Kuidas kutsikat ja kassipoega toita Kuidas kutsikat ja kassipoega toita