Linnakoera talvised ohud

Linnakoera talvised ohud

Kas teadsid, et ka koertel ja kassidel võib esineda külmakahjustusi? Selle ohu tõttu oleks vaja teatud koeri riietada. Vabalt lippav neljajalgne teeb endale üldjuhul ise sooja. Meie organism on väga targalt „üles ehitatud“ ning selle prioriteediks on elutähtsate organite kaitsmine. Selle tulemusena juhitakse vere keha väljaulatuvatest kehaotstest, milleks on näiteks saba, käpad, kõrvad aga ka koon, välja. Kõige külmakartlikumad on kehaosad, kus nahaalust rasvkude on vähe.

Kõige hullemal juhul saab nahk nii hullult kahjustuda, et kude kärbub. Ekstreemsel juhul tähendab see näiteks kõrva- või sabaotsa kaotamist. Veidi leebemal juhul tähendab see lihtsalt verevarustuse häiret või ville. Paraku on üldjuhul külmakahjustus jääv nähtus. See tähendab seda, et kude jääb külmatundlikuks ning iga talv tuleb kahjustunud piirkonda jälgida sest uus kahjustus on kerge tulema.

PetCitys on müügil koerte talvejoped, mis aitavad koera kõrvapiirkonda külmal talvel hoida.

Käpavaha ja papud, milleks neid vaja on?

Kas teadsid, et soola kasutatakse jää sulatamiseks? Jää + sool moodustavad keemilise reaktsiooni. Need pealtnäha kaks ilmsüütut komponenti võivad tekitada väga tugevaid nahakahjustusi. Koerad ei hoia linnas jalutades käppi „nalja pärast“ üleval – neil on päriselt väga valus! Varu talviseks ajaks enda koerale papud kui elad piirkonnas, kus talvel kasutatakse jäätõrjeks soola.

Käpavaha ei ole soolaga võideldes just kõige tõhusam abivahend. See aitab kuid kaitse on võrreldes koertele mõeldud jalanõudega lühiajaline. Küll aga on käpavaha siiski väga oluline talvine hooldusvahend kuna külmaga kipub padjandinahk minema kõvaks, lisaks võivad käpapadjanditele tekkida ääretult valusad lõhed. Selle ennetamiseks ongi igapäevane niisutamine väga oluline.

Valusad lumepallid varvaste vahel

Talvel tasub enda koera varbavahedes kasvavaid karvu piirata, vastasel juhul võivad sinna sulalumega valusad lumepallid tekkida. Lumepallid kisuvad, takistavad koeral liikumist ning võivad isegi nahapõletikku tekitada. Ka käpavaha ennetab lumepallide tekkimist.

Tootesoovitused
  1. Rukka Proff Boots saapakesed , suurus 5/58 mm, N2, mustad
    Rukka Proff Boots saapakesed , suurus 5/58 mm, N2, mustad

    Toote omadused
    80% POLÜESTER, 20% TPR, HELKURDETAILID

    47,90 €