Looduslikud puugi- ja sääsetõrjevahendid koertele ja kassidele

Looduslikud puugi- ja sääsetõrjevahendid koertele ja kassidele

Kas looduslikud puugipeletusvahendid on käsimüügiravimitega võrreldavad? PetCitys on saadaval kassidele ja koertele turvalisi eeterlike õlisegusid, aga ka permetriiniga immutatud riietusesemeid (tekid-matid, särgid-vestid ja kaelarätid-torusallid). Saadaval on ka ultraheliripatsid lemmikutele ja nende omanikele.

Mõned lemmikloomad on käsimüügi- ja retseptiravimite toimeainete suhtes allergilised. Pea meeles, et erinevad puugipeletusvahendid sisaldavad erinevaid toimeaineid, seega võib olla nii, et sinu lemmik reageerib küll ühele toimeainele ning teisi puhul kõrvalnähte ei esine. Igal juhul tuleb enne ravimi kasutamist (puugirihmad, täpilahused, närimistabletid on enamasti kas käsi- või retseptiravimid) kindlasti konsulteerida enda loomaarstiga

Ultraheliripatsid puukide peletamiseks

Ultraheliripatsid on turvalised ning ohutud nii kutsikatele kui ka kassipoegadele ning samuti ka tiinetele ja imetavatele lemmikloomadele. Samuti võib neid kasutada ka inimene ise, sh ka lapsed. Üldjuhul on ripatsite toimeraadiuseks umbes meeter-poolteist. Ohutuse tagamiseks tuleb ripatsit kasutada pidevalt, ka toas viibides.

Väikesed seadmed on tüüpiliselt niiskuskindlad, kahjuks ei ole nad aga veekindlad. Seega tuleks ujumise-vannitamise ajaks seade eemaldada. Ultraheliripats kiirgab ultraheliimpulsse, mis meid ja meie lemmikuid, vastupidiselt erinevatele satikatele, sh puukidele, ei häiri. Tickless ripats on kemikaalivaba ja allergikutele sobilik.

Eeterlikud õlid

Loodussõprade üheks populaareimaks puugipeletusvahenditeks on tõenäoliselt eeterlikud õlid. Paraku ei sobi kõik inimestele sobilikud eeterlikud õlid aga koertele ja kassidele, samuti ei ole õlid pahatihti testitud ning täpne toime ei ole alati teada. Väga tihti tuleb looduspoodidest ostetuid õlisid korralikult lahjendada, vastasel juhul võivad nad tekitada mürgistust või pearinglust. Eriti ohtlikud on õlid juhul, kui lemmik neid lakkuma peaks (enda karva hooldades). Näiteks teepuuõli võib kassidel põhjustada tugevaid neuroloogilisi nähte.

Loomapoodides on saadaval mõningane valik ohutuid, korralikult lahjendatud õlisid nii kassidele kui ka koertele. Samuti on saadaval ülimugav sprei.

Permetriiniga immutatud rõivaesemed – kaelarätid ja vestid/särgid

Koertele on saadaval lai valik erinevaid puugipeletusvahendeid, mis on immutatud puuke, sääski, põdrakärbseid ja muid tüütuid putukaid peletava permetriiniga. Valikus on näiteks Hurtta supermugavad vestid, erinevad Best Friend kaelarätid, särgid, torusallid. Samuti on saadaval erinevad tekid ja matid, mis on tõhusa permetriiniga immutatud. Need sobivad imehästi suvisteks väljasõitudeks, aga ka võistlusteks, näitusteks ja autosse.

NB! Permetriin ei ole kassidele sobilik, seega kassidel neid vahendeid kasutada ei tohi.

Puugi eemaldamine

Igal inimesel, olgu ta loomaomanik või mitte, tuleks rahakotivahel või jopetaskus alati hoida üht tõhusat puugikonksu. Konkse või näpitsaid on imelihtne kasutada! Näppudega puuki ära tõmmates riskid pea sisse jätmisega – puugi katki tõmbamisega või isegi haiguse saamisega (juhul, kui näpul on haav). Mitte mingil juhul ei tohiks puuki välja tõmmates kasutada õli – seda kasutades laseb puuk kohe mürgid valla.