Nami testib: ajutöö mänguasjad!

19.04.2024

Nami testib: ajutöö mänguasjad!

Hei sõbrad, tere tulemast Nami puslenurka! 

Nii, nagu me hoolitseme oma koerte füüsilise aktiivsuse ja heaolu eest, peame samuti mõtlema vaimsele aktiivsusele ja tegevustele! Ajutöö ning erinevate meelte kasutamine, nagu haistmine ja nuusutamine, on ühe õnneliku ning rahuloleva koera alustalad. Just seepärast tahamegi teiega jagada meie lemmikuid tegevuspuslesid ning loodetavasti anda kasulikke nõuandeid ja nippe!

Vaatame antud postituses lähemalt otsa meie praegustele lemmikutele - Nina Ottossoni pusle, Kong, Toppl ning Orbee-Tuff.

Nina Ottosson Rainy Day

Algselt on pusle mõeldud küll kassidele kuid loomulikult saab sellest ideaalse pusle ka koerale! Kusjuures meie kogemuse põhjal sobib see eriti hästi just kutsikatele :)

Puslel on mitu liikuvat osa ja maiusetaskut ning tänu sellele saab vastavalt vajadusele pusle raskusastet muuta:

  • Täiesti algaja koera/kassi puhul võib alustada lihtsalt toidu asetamisest pusle peale, seda peitmata.
  • Järgmiseks tasemeks piisab sellest, kui veepiisa kujulised osad liigutada maiuste peale, mida saab siis kergelt ninaga liigutada.
  • Järgmisena saab auguga nupukesed maiuste kohale aseteda, nii peab lemmik juba veidi rohkem vaeva nägema, et osake liikuma saada. Samuti on pusle keskel keerlev ketas, mis liigutades avaldab uue maiusetasku.
  • Selleks, et pusle eriti keeruliseks teha, võib ketta ühe nupukesega kinni panna. Nõnda peab koer kõigepealt nuputama, kuidas nupuke eest saada ning seejärel ketas liikuma panna!

 

Raskustase: 2/5   Ajakulu 2/5  Hinnang:  4/5

 

Kong

See on Nami ja omaniku vaieldamatu lemmik! Võimalusi, millega Kongi täita, on lõputult - toortoit, maiused, konserv, maapähklivõi, püreed jne.

  • Alustades on parim variant Kong toiduga täita ning kohe koerale serveerida. Nõnda õpivad nad, et vähese pusimise peale saab juba preemia kätte.
  • Kui aga koer juba kogenum on, võib Kongi mõneks tunniks sügavkülma jätta ning seejärel külmunult serveerida.

Meie kogemuse põhjal kulub ühe külmunud Kongi söömiseks keskmiselt tund aega. Teatavasti on lakkumine feromoone vallandav ning rahustav tegevus, seega tund aega seda tegevust tagab ühe mõusalt rahuliku koera!

Kong on imeline ka sellepärast, et seda on saada eri suurustes ja värvides, seejuures määrab lelu värv ka selle vastupidavuse. Nii on see sobiv ka eriti tugevatele närijatele- must kong on super vastupidav ning selleks on vaja tõelist professionaali, et see katki teha.

Kongi puhul on ainukeseks miinuseks puhastamine, sest lelu sisse on keeruline pääseda. Õnneks aga on need pesumasinakindlad!

 

Raskustase: 3/5   Ajakulu 3/5 (Külmutatult 5/5)  Hinnang:  5/5

 

 

Toppl

Meie pere teine absoluutne lemmik!

Topplerisse saab sarnaselt kongile puistada maiuseid või krõbinaid. Lelu küljel asub ka väike avavus, mille kaudu maiuseid välja nokitseda. Samuti sobib see suurepäraselt misiganes vedela toidu jaoks, sarnaselt Kongile. Meile meeldib jällegi ööseks lelu sügavkülma jätta, sest siis jätkub nokitsemist kauemakski :)

Toppl on samuti saadaval kahes eri suuruses ja mis eriti äge - kui soetad kaks eri suuruses topplerit, saab neid omavahel ka kokku liita, et luua täiesti uus pusle!

 

Raskustase: 2/5   Ajakulu 2/5 (külmutatult 4/5)  Hinnang:  5/5

 

 

Orbee-Tuff

Erinevalt eelnevatest pusledest on see lelu ideaalne just kuivtoidu või maiuste jaoks. Orbee-Tuffi põhjas on väike ava, ehk väiksemate maiuste puhul (sobilik näiteks kutsikatele) kukuvad maiused kergelt läbi põhjas oleava ava välja, andes sega kiire preemia. Nii õpetad koerale, et lelu liigutamine viib tasuni ning preemia on kiire, vältides nõnda frustratsiooni!  

Suuremate maiuste puhul on vaja veidi rohkem nuputamist ning palli disaini tõttu kipub see ka "kummuli" minema, mille tagajärjel maiused mitte ei kuku otse maha vaid jäävad ääre alla kinni. Seega nõuab see lelu veidi rohkem nina- ja käpatööd. Samas kipub see ka mööda tuba ringi veerema, ehk tegelikult töötab korraga nii koera vaimne kui ka füüsiline pool!

 

Raskustase: 4.5/5   Ajakulu 3/5  Hinnang:  5/5

 

Loodetavasti saite siit inspiratsiooni nina- ja mõttetöödeks, et pakkuda oma lemmikule vaimset stimulatsiooni ning uusi huvitavaid kogemusi! 

PS! Oma lemmiktoodete hinnangu saad nüüd jätta PetCity e-poes iga toote juurde, koos kommentaariga! Anna meile teada, kas nõustud Namiga või on sul hoopis teised lemmikud.

 

PetCity Blog:

Kõik postitused