TEADUSLIKULT TÕESTATUD - koeraomanikud on tervemad!

TEADUSLIKULT TÕESTATUD - koeraomanikud on tervemad!

Mitmed teadlased on aastaid uurinud ja puurinud koerte positiivset mõju inimestele. Tuleb tunnistada, et boonuseid, mida koerad meile pakuvad, on ikka väga väga palju.

Koeraomanikud on paremas vormis

Kui su koerast kasvas keskmiselt aktiivsem isend, siis polegi midagi teha. Rihm kätte ja jalutama! Või jooksma? Või rattaga sõitma? Hei, koeraga saab ju isegi suusatada, samuti agilityrajal joosta, näituseringis kimada, jooksuvõistlustel saagi poole rabeleva koeraga jõutrenni teha. Isegi kuulekus pole seisev ala, aga sellest polegi midagi, sest värskes õhus vaba aja veetmine ongi tervisele hea!

 Terve süda

Kas teadsid, et koera silitamine alandab vererõhku, tänu millele väheneb risk eri südamehaigustele? Niisiis, kui sul veel koera pole, siis vutt-vutt varjupaika koeri paitama! Teadlased on täheldanud, et koeraomanikel on märksa vähem südameatakke ning kui mõni erand reeglit kinnitab, on kindel see, et koeraomanikul on atakist taastumine palju hõlpsam.

Stressimaandaja

Oled õnnega koos, kui tööandja on andnud koera kaasavõtmiseks rohelise tule! Kontorikoerte ametijuhend nõuab tavaliselt hoida töökoha stressitase võimalikult madal. Kui aga pole töökeskkond koera kaasavõtmiseks sobilik, aitab lemmik pingeid maandada ka kodus. Koer on ka hea abimees ennetamaks depressiooni.

 Parem stressitaluvus

Tead ju küll – tuled koju jaaaa... Tuba on plahvatanud. Või koer möllab eemal ja ei plaanigi end kätte anda. Pole ju mõtet ägestuda sest see ei vii soovitud tulemuseni – vastupidi, koeraomanik on pidevalt sunnitud koerustükke taluma ja alla neelama. Pahandused pole sugugi halvad, need õpetavad kahejalgsetele külma närvi säilitamist.

 

Vähem allergiaid, parem immuunsus

Koerapidamine on kasulik ka väikeste lastega peredele, kuna koerad tassivad pidevalt koju mustust ning baktereid. Samuti eseneb loomaomanikest lapsevanemate võsukestel oluliselt vähem allergiaid.

Seotud postitused
  1. Suvel loomi varitsevad ohud Suvel loomi varitsevad ohud
  2. Treeni koos lemmikuga! Treeni koos lemmikuga!
  3. Mürakartus lemmikloomadel Mürakartus lemmikloomadel
  4. Kasside kuldaastad Kasside kuldaastad