Tule enda koeraga võimlema!

Tule enda koeraga võimlema!

Tänapäeval on koerte elu oluliselt teistsugusem kui 20 ja rohkem aastat tagasi. Kuigi enamus koeratõuge on aretatud mingil kindlal (töö) eesmärgil, on tänaseks enamuste koerte tööks inimestele seltsi pakkumine. Koerad istuvad kodus ja on „töötud“. Sisuliselt on inimesed neile loonud ebasobivad tingimused. Veidi laisema ja teadmatu omaniku juures võib koer igavuse peletamiseks kodus igasuguseid huvitavaid tegevusi välja mõelda, millest tema omanik paraku nii vaimustuses ei ole.

Kuna paljude koerte elu kulgeb stiilis, kus nädala sees saab nende keha minimaalselt koormust ning sedagi üldjuhul rihmas ja nädalavahetused on möllu täis, siis paraku on paratamatus asjaolu, et koerte füüsiline vorm ja kehatunnetus ei ole nädalavahetuse-ralliks valmis. Tihti lõppevad nädalavahetuse jalutusmaratonid vigastustega.

Et koera virgana hoida, tuleks teda igapäevaselt treenida. Võimlemine aitab koera süvalihaseid treenida, lisaks paraneb sinu lemmiku kehatunnetus ja -kontroll ning loomulikult hoiab see teda ka toonuses. Võimlemine ei ole spordiala vaid selle eelmäng. Tegemist on üldfüüsilise treeninguga, millest on kasu absoluutselt igale koerale. Eelkõige peaksid võimlema näiteks töö- ja sportkoerad ( väga suure füüsilise koormusega lemmikud), kasu on võimlemisest muidugi kõikidel. 

Võimlemine tõstab elukvaliteeti

Võimlemine on äärmiselt oluline ka vanadel koertel või väga rasketel tõugudel. Toonuses lihased toetavad väga olulisel määral meie lemmikloomade liigeseid ning aitavad hoida tasakaalu.  Võimlemine tõstab koera enesekindlust – mida paremas vormis ja kehateadlikum lemmik on seda rahulolevam ta on!

Mõistagi on võimlemine asendamatu ka sportkoeral, näiteks maastikujooksude või agilityga tegeleval lemmikul. Kindlasti on võimlemisest kasu ka näitusekoeral kuna tänu võimlemisele koera rüht ja kehahoiak paraneb. Jällegi, võimlemiseks ei pea koer olema sportlane, see ON väga oluline ka täiesti tavalisel perelemmikul. 

Kas võimlemist on vaja?

Kui võrrelda koerte elu täna ja paarkümmend aastat tagasi siis võib kindlalt öelda, et see erineb nagu öö ja päev. Enamus koeri veedavad enda päevi tubastes tingimustes ning jalutamas käivad vaid rihmatatult, ühtlases tempos. Koera järjepidevalt treenides vähendad erinevate vigastuste riski. 

Võimlemine on ideaalne viis enda koeraga tegelemiseks. Koeraga tegelemine muudab sind su lemmikuga lähedasemaks, lisaks aitad koeral kasvatada enesekindlust ning saad teada ta tugevused ja nõrkused.

Seotud postitused
  1. Veebruarist alustavad uued võimlemise algkursuse grupid Veebruarist alustavad uued võimlemise algkursuse grupid