Vaimse tervise kuu: koerte massaaž!

23.10.2023

Vaimse tervise kuu: koerte massaaž!

Oktoober on vaimse tervise kuu. Lisaks inimeste vaimsele tervisele peaksime koeraomanikena pöörama tähelepanu ka oma lemmiku vaimsele tervisele. Siin on oma koht ka massaažil.

Me teame, et massaaž aitab:

- ennetada vigastusi

- lõdvestada keha

- vähendada lihaspingeid

- parandada verevarustust

- väljutada jääk- ja mürkaineid kehast

Ja veel palju muud!

Massaaži positiivseid efekte on väga palju! Kuid kas oled mõelnud, kui vajalikud on need just lemmikutele?

Koerte massaaži teenus on Eestis juba usinamalt kanda kinnitamas! Suuremas osas teadvustavad selle vajadust sportkoerte omanikud, aga õnneks on antud teenuse teadlikkus jõudnud nüüdseks juba ka laialdasemalt loomaomanike ringi.

Siinkohal tahame välja tuua veel ühe olulise nüansi, milleks on stressi vähendamine / maandamine. Kuna normaalne bioloogiline organism vastab hirmule ja ärevusele kokkutõmbumisega ning naudingule avanemisega, siis on ilmselge, et näiteks koerad, kes on ebakindlad, kartlikud, ärevad või rahutud, on üle keha suuremas pinges kui need koerad, kes antud emotsioone ei koge ja on vaimselt kindlamad, tugevamad ning rahulikumad. Massaaži tulemusel väheneb stressihormoonide (adrenaliini ja kortisooli) tase veres ning suureneb heaoluhormoonide (serotoniini ja oksütotsiini) tootmine.

Nüüd mõelgem hetk kui vabalt, puhanu ja justkui uuesti sündinuna tunnete teie end peale massaaži. Teie koer tunneb seda sama, kuid ta lihtsalt ei saa seda teile sõnadega öelda

Evelin Tähepõld

Healing Touch loomamassaaž

 

PS! Evelin Tähepõld viib novembris Rannamõisa PetCity treeningsaalis läbi massaaži töötuba! Kui sooviksid õppida rohkem koerte vaimsest tervisest ning massaažist, siis vaata lisaks Facebookist

PetCity Blog:

Kõik postitused