Kassi toitumise 101. Millega ja kui tihti peaksin oma kassi toitma?

04.04.2024

Kassi toitumise 101. Millega ja kui tihti peaksin oma kassi toitma?

Õige toitumine on oluline sinu kassi heaolu ja tervise jaoks. Nii kassipoja kui ka täiskasvanud kassi toitumine peaks toimuma omaniku valvsa pilgu all. Siin on mõned näpunäited, kuidas ja kui tihti toita oma kassi.

Kvaliteetne kassitoit on võtmetähtsusega

Vali spetsiaalselt kassidele mõeldud kvaliteetne toit, mis vastab nende toitainevajadustele. Kontrolli, et esimesed koostisosad oleksid liha põhised, see tagab talle korraliku kõhutäie.

Millised võivad olla kasside toitumise eripärad?

  • Kassipojad vajavad rohkem energiat kasvamiseks. Vali spetsiaalselt kassipoegadele mõeldud toit, mis toetab luude ja lihaste arengut.
  • Tubastel täiskasvanud kassidel võib kergemini kaal tõusma hakata, seega vali toit, mis vastab nende energiavajadusele ja sisaldab vähem kaloreid.
  • Paljudel brändidel nagu Pro Plan või Hill’s on välja töötatud erinevad retseptid igale vajadusele, mis sinu kassil võib tekkida. Näiteks tubasele kassile mõeldud,  kaalulangusega aitav või hoopis steriliseeritud kassile mõeldud retsept.

Kuidas valida kassi toidukoguseid?

  • Kassipojad: Tavaliselt söövad nad väiksemates kogustes, kuid sagedamini. Jälgi toidu pakendil olevaid soovitusi ja jaga toidukordi päeva peale.
  • Täiskasvanud kassid: Jälgi nende kaalu ja vajadusi. Tavaliselt on soovituslik toitmine kaks korda päevas.

Miks kass ei joo veenõust?

Veendu, et sinu kassil oleks alati ligipääs värskele joogiveele. Mõned kassid eelistavad juua liikuvast veest, seega võid kaaluda spetsiaalse joogikausi soetamist.

Kas kassile võib pakkuda inimtoitu?

Ära toida oma kassi inimtoitudega! Eriti sellistega, mis võivad olla neile kahjulikud: näiteks šokolaad, sibul, küüslauk ja piimatooted. Need võivad tema seedimisele ja tervisele väga halvasti mõjuda.

Kas mu kass on normaalkaalus?

Hoiatusmärgiks võib olla kaalu muutus. Kui märkad liigset kaalutõusu või -langust, konsulteeri loomaarstiga. Vaata üle tema toidukorrad ning vajadusel muuda neid.

Kui palju võin anda kassile maiust?

Aeg-ajalt võid hellitada oma kassi maiustustega, kuid ära tee sellest tihedat harjumust. Need võiksid olla talle preemiaks, mitte ei asenda tasakaalustatud toitu.

Kas kassile võib anda piima?

Piimatoodete tarbimine võib põhjustada kassidel kõhulahtisust, oksendamist ning seedeprobleeme. Võib ka juhtuda, et kassi organism ei hakka enam tootma laktaasi ehk ensüümi, mis aitab piima seedida. Sellisel juhul ei suudagi mõned kassid enam piima taluda. Seetõttu soovitame kassidele piimatooteid anda harva teie valvsa pilgu all anda või üldse mitte.

Kuidas vahetada kassi toitu?

Kui otsustad vahetada oma kassi toitu, tee seda järk-järgult, et vältida seedehäireid. Kogu muutus võiks aega võtta kindlasti üle nädala-kahe!

 

Kassi toitumine nõuab tähelepanelikkust ja individuaalset lähenemist. Jälgi oma kassi käitumist ja kaalu, kohanda toidukoguseid vastavalt tema vajadustele ning konsulteeri loomaarstiga, et tagada tema heaolu ja tervis. Õige toitumine aitab sinu kassil elada pikalt ja õnnelikult.

 

 

Seotud tooted:

PetCity Blog:

Kõik postitused