Kuidas hoolitseda koera käppade eest?

04.04.2023

Kuidas hoolitseda koera käppade eest?

Platinumi tiim kirjutab, kuidas kaitsta välistingimustes oma koera käppasid ja millised vahendid on kõige kasulikumad ja tervislikumad sinu lemmikule.

Koerad kõnnivad paljajalu igal ajal - olgu väljas käre pakane või päikeseline suveilm. Koera paljastele käpapadjanditele võivad aga liiga teha nii külm pinnas kui ka libeduse vastu kasutatavad vahendid – soolaühendid ning graniitkillustik. Suvel on peamiseks ohuks kuum asfalt, millel kõndimist võiks võimalusel vältida ja eelistada jalutuskäikudeks hommikust või hilisõhtust aega. Heaks reegliks on, et kui Sinu käsi ei kannata asfaldil olekut ja on liiga kuum, siis ei tohiks seal ka Sinu koer kõndida.

Käppade kaitsmiseks on kaks võimalust – jalanõud või käpasalv. Saapad on väga tänuväärsed, kuid nendega harjumine võtab aega. Kõik koerad ei pruugi nende kandmisega leppida ning probleeme võib tekitada ka sobiva suuruse leidmine. Käpasalvi kasutamine on see-eest mõnevõrra mugavam. Umbes 10-15 minutit enne jalutuskäiku tuleks kõikide käppade padjandid salviga kokku määrida, samuti võib seda panna külmakaitseks ninale.

Valida võiks salve, mis sisaldavad oliiviõli, kus on rohkelt antioksüdante - nii jõuab salv ka naha kõige sisemise kihini, kus toimub rakkude moodustumine. Teine väga kasulik komponent on mesilasvaha, mis niisutab nahka ning moodustab vastupidava kaitsekihi. Erinevalt parafiinist laseb mesilasvaha õhku läbi ega tekita umbset kihti. Sarnaselt oliiviõlile stimuleerib ka mesilasvaha uute rakkude kasvu, kuna sisaldab rohkelt A-vitamiini. Lisaks on nii oliiviõlil kui mesilasvahal antibakteriaalne ning põletikuvastane toime. Käppadele mõjuvad hästi ka erinevad taimsed ekstraktid, mis mõjutavad nahka nii pindmiselt kui sügavuti. Lisaks antibakteriaalsetele, põletikuvastastele ja haava parandavatele omadustele leevendavad need ka sügelust ja vähendavad turset. Vältida tasuks parafiini sisaldavaid kreeme, kuna see nafta tootmise kõrvalsaadus takistab naha hingamist ja normaalselt happekihti.

Kuna lemmikutel tuleb mänguhoos ikka aeg-ajalt ette kriimustusi või väiksemaid vigastusi, võiks iga loomaomaniku koduapteegis olla üks hea multifunktsionaalne haavahooldusvahend.

Platinumi SkinCare haavasalv / käpavaha on tõhus ja usaldusväärne nii esmaabina haavale määrimiseks kui raviks haava paranemise kõikides faasides, kuna soodustab loomulikku paranemist, on antibakteriaalse ja niisutava toimega ning vähendab põletikku, valu ja sügelust. Platinum SkinCare haavasalv sobib kasutamiseks erinevate nahavigastuste puhul, sh käpapadjandite rebendid, putukahammustused ja põletused.

Haavasalv kaitseb nahka keskkonnamõjude, nagu niiskuse, mustuse, bakterite, viiruste ja seente eest. Lisaks kaitseb salv käpapadjandeid külma ja jää sulatamiseks tänavatele puistatava soola ning suvisel hooajal ka kuuma asfalti või liiva eest. Platinum SkinCare haavasalv toidab ja hellitab nahka, tehes selle pehmeks ja elastseks. Sügelemine leeveneb ja kiusatus kratsida, närida või lakkuda väheneb.

Platinumi SkinCare on 100% looduslik salv, mille koostisosadeks on mesilasvaha, külmpressitud oliiviõli ja taimeekstraktid ning see ei sisalda mineraalõlisid, kunstlikke säilitusaineid, parabeene, värvaineid, emulgaatoreid, alkoholi!

PetCity Blog:

 • Retsept: värskendav koerajäätis

  Retsept: värskendav koerajäätis

  Loe edasi

 • Kuidas kaitsta koera sääskede ja putukate eest?

  Kuidas kaitsta koera sääskede ja putukate eest?

  Loe edasi

 • UUS PetCity kauplus Pärnus nüüd avatud!

  UUS PetCity kauplus Pärnus nüüd avatud!

  Loe edasi

 • Kuidas jahutada koera kuumal suvepäeval?

  Kuidas jahutada koera kuumal suvepäeval?

  Loe edasi

 • Kuuma ilma ohud lemmikloomadele

  Kuuma ilma ohud lemmikloomadele

  Loe edasi

Kõik postitused

Seotud tooted: