Külma ilma ohud - Kuidas kaitsta oma lemmikut talvel?

05.12.2023

Külma ilma ohud  - Kuidas kaitsta oma lemmikut talvel?

Talve tulekuga seisavad lemmikud silmitsi mitmete ohtudega, eriti linnapiirkonnas elades. Siin on mõned praktilised näpunäited, kuidas kaitsta oma neljajalgset sõpra külmade talveilmade eest.

Soolatud linn:

Talvisel ajal kasutatakse tänavatel sageli libeduse vastu võitlemiseks soola. Kui kõnnid lemmikuga sellistel tänavatel, püüa vältida soolaseid alasid, lastes kutsal jalutada hoopis tee kõrval muru peal. Kui soolane tee on vältimatu, siis osta talle spetsiaalsed jalanõud, et kaitsta tema käpapatjasid valusa murenemise eest.

Pärast jalutuskäiku pese lemmiku käpad hoolikalt, et vältida soola ja keemiliste ainete sattumist lemmiku karvadesse. Vastasel juhul võib ta käppasid limpsides kogemata mürgist soola süüa. Enne ja pärast jalutust võid käppasid hooldada ka niisutava käpavahaga.

Stiilne kaitse külmakraadide vastu:

Investeeri oma lemmiku jaoks sobivasse talvejopesse. Pikakarvaliste tõugude puhul vali jope, mis kaitseb külma tuule ja lume eest ning lumepallide tekke eest karvadesse. Lühikese karvaga lemmikud vajavad rohkem soojust, seega vali paksem ja soojust hoidvam jope. Kui vajad abi jope valimisel, siis loe täpsemalt:

Kaitsvad talvepapud:

Kaitse talvesaabastega oma lemmiku käppasid külma ja soola eest ning valusate lumepallide eest, mis tekivad pikakarvaliste koerte varvaste vahele. Papud mitte ainult ei kaitse käpapadjandeid valu ja ärritavate ainete eest, vaid pakuvad ka ekstra soojust külmal talvel.

Pea meeles ka teisi talviseid ohtusid:

Talvekuudel kasutatakse palju antifriisi, mis võib olla su lemmikule ohtlik. Veendu, et ta ei nuusutaks ega jooks antifriisi, ning hoia teda eemal muudest võimalikest ohtudest, näiteks õhukesest jääst veekogudel, kust tal on oht läbi kukkuda.

Sooja Pesa Loomine:

Taga oma lemmikule kodus soe ja kuiv puhkekoht. Kui võimalik, loo talveks oma õuekoerale samuti siseruumidesse mõnus pesa, kus ta saab mugavalt ja soojalt puhata.

Regulaarne Tervisekontroll:

Talvekuudel võib lemmikul ilmneda erinevaid terviseprobleeme. Jälgi hoolikalt oma lemmiku käitumist, söögiisu ja füüsilist seisundit. Vajadusel konsulteerige veterinaararstiga.

Talv toob endaga kaasa mitmeid väljakutseid. Hoolitse oma parima sõbra eest ning nautige talviseid jalutuskäike turvaliselt ja muretult!

PetCity Blog:

Kõik postitused