Mida kinkida uuele koeraomanikule?

11.04.2024

Mida kinkida uuele koeraomanikule?

Uue neljakäpalise pereliikme koju toomine on südandsoojendav kogemus, olenemata sellest, kas tegemist on aretaja juurest võetud pisikese kutsikaga või hoopis varjupaigast päästetud koeraga. Hea sõbrana saad olla toeks elumuutval perioodil, valides uuele pereliikmele läbimõeldud kingituse, mida hindavad nii uus omanik kui ka kutsa ise.

Ohtralt maiuseid

Selleks, et kutsal tekiks positiivne seos uue kodu ja inimesega, soovitatakse talle anda palju maiuseid ja kiitust, eriti esimestel nädalatel. Lisaks on erinevate maiuste proovimine kasulik, sest aitab leida koerale kõige meeldivama ja motiveerivama maiuse või hoopis tema seedimisele mitte sobiva koostisosa. Igal koeral on erinev maitse – seega tasub proovida erinevaid variante.

  • Kalamaiused ja toormaiused on tihti koerte lemmikud tänu tugevale lõhnale.
  • Monoproteiiniga maiused on hea viis leidmaks, milline proteiin sobib või ei sobi sinu uue koera seedimisele.

Mänguasi

Mõnele koerale meeldib lõputult palli taga ajada, teisele aga pehme mänguasjaga mängida. Kinkida tuleks seega erineva materjali ja otstarbega mänguasju, et leida parim.

Kakakotid

Suurepärane ja ülivajalik kingitus igale koeraomanikule – kakakotid. Ka neid võib kinkida erinevaid, et omanik leiaks omale kõige sobivama variandi.

Lõhna- ja plekieemaldaja

Igal koeral võib uues kodus juhtuda äpardus. Sellisel juhul on hea, kui toa nurgas on olemas lõhna- ja plekieemaldaja pudel.

Aeglustav söötja

Iga kutsa kapis peaks olema Kong Classic või West Paw Toppl. Tänu aeglustavale söötjale on kutsal tegevust pikemaks ajaks ning uuel koeraomanikul vaba hetk oma asjadega tegelemiseks. Vali aeglustav söötja vastavalt koera suurusele, valikus on suuruseid XS-XL.

Suuhügieeniks vajalik

Halb suuhügieen ei tähenda ainult katkisi hambaid või halba hingeõhku, vaid võib mõjutada ka südame ning neerude toimimist. Seetõttu tuleks lemmiku hammaste pesemist hakata harjutama nii vara kui võimalik.

Mõttemängud

Mõttemängud aitavad tubastes tingimustes aega veeta, väsitavad koera isegi rohkem kui füüsiline tegevus ning annavad talle juurde enesekindlust.

Pimedas nähtavaks!

LED tuluke - Kingitus, mis hoiab turvalisena nii kutsa kui ka tema omaniku! Valikus on kõikvõimalikud värvid, suurused ja variandid kinnitamiseks kaelarihma, jalutusrihma külge või hoopis üleni särav LED kaelarihm.

Loodame, et see väike ülevaade asjadest, mida igal uuel koeraomanikul vaja läheb, aitab sul oma sõbrale kingitust valida.

PetCity Blog:

Kõik postitused