Hakka jooksma - koeraga!

24.07.2018

Treeni koos lemmikuga!

Mis võiks olla parem, kui enda parima sõbraga aktiivselt värskes õhus aja veetmine? Vastus on.. Pärast korralikku trenni koos diivanil lesimine!

Jooksmine on midagi, mida armastab pea iga koer. Küll aga ei pruugi koera lihsased otsekohe olla valmis suureks pingutuseks, mis tõttu tuleb alustada väiksematest vahemaadest ja rahulikumast tempost.

Enne, kui koeraga jooksma lähed, ole veendunud, et koer, kellega koos treenid, oleks terve ja sitke. Miks mitte külastada loomaarsti ja teha talle tervisekontroll? Ideaalsed jooksupartnerid on täiskasvanud koerad(al 2a), kutsikad ja vanurid(kui just ei ole tegemist heas vormis veteraniga kellele trenn ei ole midagi uut) võiksid tegeleda näiteks jõukohase jalutamise või matkamisega.

Lühininalisi tõuge treeni alati ettevaatlikult kuna neil võib esineda hingamisprobleeme ning sellest tulenevalt vajavad nad rohkem hingetõmbepause. Samuti taluvad nad ka kuumust halvemini – seega sääraste tõugudega joostes hoia rahulikku tempot, ära jookse väga sooja ilmaga, ringid olgu pigem väiksed ja tee aeg ajalt ka pause.
Suuremad koerad on üldjuhul paremad jooksupartnerid, kuna pikema jalaga on füüsiline pingutus inimesega sammu pidades oluliselt väiksem kui näiteks taksil. See muidugi ei tähenda seda, et väiksemad koerad koju peaks jätma! Ka väike koer soovib liikuda, lihtsalt seda kõike peab tegema vastavalt koera vajadusele.

Kui oled tõeline jooksusõber, vali välja tõug, kes on loomult maratonijooksjad. Energilised jooksusõbrad on näiteks Rodeesia rideback, aga ka arktilised kelgukoerad. Jooksmist armastavad üldjuhul kõik loomult suure enrgiavajadusega jahitõud.

Varustust vali alati hoolega. Et käed oleksid vabad, soeta jooksuvöö – usu, sa ei kahetse! Koerakrossisõbrad valivad jooksmiseks spetsiaalsed veorakmed. Veosport pole loomulikult aga kõigile – kui soovid, et koer jookseks su kõrval, vali korralik mittepoov kaelarihm.
Väga oluline on eelsoojendus ja jahutus. Ära kunagi mine jooksma ilma koera eelnevalt soojendamata! Jaluta koeraga vähemalt 10 minutit. Sama kehtib pärast trenni jahutamise kohta – teie mõlemi lihased tänavad teid järgmisel päeval.

PetCity Blog:

Kõik postitused