Aastavahetus lemmikuga: kuidas vähendada stressi ja valmistuda ilutulestikuks

29.12.2023

Aastavahetus lemmikuga: kuidas vähendada stressi ja valmistuda ilutulestikuks

Uusaastaöö ja sellega kaasnev ilutulestik võivad olla põnevad inimestele, kuid loomadele põhjustab see tihti ärevust ja hirmu. Siin on mõned näpunäited, kuidas valmistuda kärarikkaks aastavahetuseks.

Loo lemmikule turvaline pelgupaik:

Taga oma lemmikule turvaline ja vaikne koht, kuhu ta saab vajadusel varjuda ja tunda end kaitstuna. See võib olla tema tavaline magamiskoht või mõni muu lemmik paik.

Harjuta järk-järgult heliga:

Väga vali ja järsku ilmuv ilutulestik võib lemmikuid väga stressi ajada, eriti kui nad on harjunud vaikse keskkonnaga. Selleks, et ehmatust vähendada harjuta enne suuremat ilutulestikku lemmikuga helide kuulamist. Pane telekast või mobiilist mängima ilutulestiku heli ning anna samal ajal lemmikule tema lemmik maiust või mängi eriti toreda mänguasjaga, et tekiks positiivne seos heliga.

Hoia lemmik siseruumides:

Uusaastaöö on täidetud ilutulestiku ja müraga. Igal aastal jõuab varjupaika palju stressis lemmikuid, kes on ehmatuse tõttu kodust ära jooksnud ning ära eksinud. Hoia oma lemmikloomad siseruumides, kus helid on vaiksemad ja lemmik saab ennast turvalisemalt tunda.

Mängi ja loo positiivseid kogemusi:

Hoidke lemmikuid hõivatuna mängu ja tegevustega, et nad mõtleksid vähem ilutulestikule ja mürale. Luues positiivseid kogemusi, saate aidata neil seostada müra millegi meeldivaga.

Kasuta rahunemise tehnikaid:

Mõned lemmikud võivad reageerida rahustavatele tehnikatele, nagu muusika, paitamine või aitavad hoopis spetsiaalsed stressi vähendavad tooted. Konsulteeri PetCity klienditeenindajatega, et leida oma lemmikule parim lahendus.

Püsi rahulik:

Lemmikud suudavad tajuda meie emotsioone. Seetõttu on oluline ka ise rahulikuks jääda, et anda neile kindlustunnet ja näidata, et kõik on korras.

Veendu, et lemmik oleks kiibistatud

Veendu, et su lemmik oleks kiibistatud ning kiip oleks kantud ka registrisse! Vastasel juhul ei ole kiibist kasu. Lisaks võid kinnitada lemmiku kaelarihma külge oma kontaktandmed. See tagab ärevuse tõttu põgenenud looma leidjatele võimaluse ta sulle eriti kiirelt tagastada. Meie valikust leiad nii tavapärased ripatsid kui ka Smart ripatsid. PS! PetCity kaupluses on ripatsile nime ja numbri graveerimine tasuta!

Ette valmistudes ning mõeldes oma lemmiku heaolule ning mugavusele on võimalik aastavahetus muuta nii lemmikule kui ka endale meeldivamaks kogemuseks. Soovime teile turvalist ning rahulikku aastavahetust!

PetCity Blog:

 • Kliendi tagasiside: Kodu lemmiku karvu täis? Appi tuleb Furminator!

  Kliendi tagasiside: Kodu lemmiku karvu täis? Appi tuleb Furminator!

  Loe lähemalt

 • Kuidas aidata kassipojal uues kodus kohaneda?

  Kuidas aidata kassipojal uues kodus kohaneda?

  Loe lähemalt

 • Kassi toitumise 101. Millega ja kui tihti peaksin oma kassi toitma?

  Kassi toitumise 101. Millega ja kui tihti peaksin oma kassi toitma?

  Loe lähemalt

 • Millist tüüpi kassiliiva valida?

  Millist tüüpi kassiliiva valida?

  Loe lähemalt

 • Kuidas treenida oma kassipoega liivakastis käima?

  Kuidas treenida oma kassipoega liivakastis käima?

  Loe lähemalt

Kõik postitused