Karantiinipäevik 3. osa

Karantiinipäevik 3. osa

Kodukontorist töötav ning enda elu hetkel 9 koeraga (6 kutsikat ja 3 täiskasvanut koera) jagav @kristiinatammik muljetab, kuidas näeb välja nende argipäev. Jälgi kindlasti ka PetCity storysid!

Jeerum, kui mõnusad ilmad on olnud. Kutsikate jaoks tähendab see seda, et nad on õues hommikust õhtuni. Minu arvates oli kõige hullem aeg siis, kui nad olid nii 6-7...8 nädalat vanad, sest siis olid ilmad kehvad, kutsikad olid just hakanud maailmat avastama, nende põied ei olnud just märkimisväärselt suured (mis tähendas hulgaliselt „ilusaid kingitusi“ toas). Lisaks ei saanud nad selles vanuses veel nii hästi mängimise lõbususest aru. 

Tavaliselt on meie päevakava selline. Olenevalt päevast olen minimaalselt viieni arvuti taga, selle aja sees karjatan koeri sisse-välja (seda siis, kui on külm, kui on soe, siis kutsikad magavad ka lõunatund õues terassil pesades). Aeg-ajalt käin kutsikaid üle loendamas ning loobin Kiwile tema lemmikmänguasja, Pullerit. Puller on ääretult veider mänguasi. Ma ei saa aru, miks see Kiwile nii väga meeldib. See on selline kummaline rõngaslelu, mis üllataval kombel peab koerte närimisele küllaltki hästi vastu (ma olen ostnud 2 komplekti ja mõlemad on siiani kasutuskõlblikud). Lisaks veereb ta väga kaugele ning on ilmastikukindel. Kui sul on väga energiline koer, kellele hirmsasti meeldib asjadele järgi joosta/neid tuua, siis see on kindlasti must-have mänguasi. Ära küsi, miks see koertele nii väga meeldib – ma isegi ei saa aru. 

Ühesõnaga, vahepeal saavad koerad süüa. Mu koerad söövad Pro Plani. Ma olen söötnud enda koertele erinevaid asju, kuid jäin Pro Plani peale siis, kui Mango esimest korda tiieks jäi. Esialgu meelitas toidu juurde hea Hinnaampsu pakkumine, kuid nähes, et minu väga valiv koer ära sõi nii esimese, teise kui ka kolmanda koti, mõtlesin, et okei, ju siis on see toit tõesti nii hea. Enne Pro Plani sõid mu koerad toortoitu, kuid selle valmistamine, saadavus, hoiustamine olid üpris keerukad. Siiski, sellega harjub. Kuna Mango esimene pesakond sündis siia ilma suvel, siis kärbsed-vaglad olid väga aktuaalsed. Ning kuna kutsikatele tuli toitu ette jätta mõnikord pikemaks perioodiks, siis viimane asi, mida näha tahtsin, oli roiskuv liha või sellele munev kärbes. Ma tean, et kärbsehorde pole varakevadel lihtne ette kujutada, kuid need mustad lendavad õudused on suvel tõeliseks nuhtluseks ka siis, kui sa koeri toorega ei toida. Enne toortoitu olin söötnud koertel erinevaid brände, kuid mingil põhjusel kippusid koerad pool kotti entusiastlikult ära sööma ning järgnevate lõpetamine tuli väga-väga vaevaliselt. Tihti keeldusid nad toidust täielikult. Niigi peenikese tõu omanikuna on kaalukaotus paras peavalu, seega olin ma tõesti meeldivalt üllatunud, kui mu koerad hea isuga Pro Plani sõid. Seda teevad nad ka praegu, 2 aastat hiljem. 

Tööpäeva lõppedes tegelen kutsikatega. Näiteks, täna valisin välja 2 kutsikat, kellele natuke käskluseid õpetada. Kui see tehtud, siis kiirelt täiskasvanud koertele varustus peale ning ruttu-ruttu jalutama! Kuna elan maal, siis õnneks pole sotsiaalne distantseerumine kunagi just suureks katsumuseks olnud. Vastupidi, see on pigem tavapärane. Jalutuskäigul näeme külarahvast ikka, kuid enda 2h jalutusel heal päeval vaid ehk 10. 

Koeramaiused hakkavad otsa saama. Koertele maitsesid need Carnilove maiused väga, kuigi arvan, et järgmiseks peaks võtma mingid pehmemad kutsikamaiused, mida lihtsam murda oleks.

 

 

Seotud postitused
  1. Kui koju tuleb kutsikas või kassipoeg Kui koju tuleb kutsikas või kassipoeg Kuidas valmistada ette ennast, enda pere ja kodu, kui koju on tulemas kutsikas või kassipoeg? PetCityst saad mugavalt kätte kõik vajaliku, alustades kvaliteetsest toidust ja vastupidavatest mänguasjadest ja lõpetades treeningu (kutsikakool), gro
  2. Loomabeebi esimene kliinikuskäik Loomabeebi esimene kliinikuskäik
  3. Miks lemmik mängib? Miks lemmik mängib?
  4. Kuidas kutsikat ja kassipoega toita Kuidas kutsikat ja kassipoega toita Hea toit on tervise vundament. PetCityst leiad laia valiku kvaliteetset superpreemium toitu nii enda kassipojale kui ka kutsikale. Valikus on erinevad maitsed armastatutelt brändidelt.