Kuidas treenida oma kassipoega või kassi liivakastis käima?

06.02.2024

Kuidas treenida oma kassipoega liivakastis käima?

Kassiomanikuna on väga oluline õpetada uuele kiisule liivakastis käimist. Kohe alguses õige harjumuse kujundamine tagab talle mugava elu ning sulle puhta kodu. Siin on mõned näpunäited kuidas oma kassi selleks treenida.

Vali õige kassiliiv ja liivakast

Kassidele meeldib privaatsus ja puhtus. Vali kassi liivakast, mis on piisavalt suur, et ta saaks vabalt liikuda ning korista seda pidevalt. Kassiliiv tuleks valida vastavalt kassi eelistustele, kuid vältima peaks sellist liiva, mis võib tekitada terviseprobleeme. Loe lähemalt kassiliiva valimise kohta siit.

Paiguta kassi liivakast õigesse kohta

Pane liivakast kassi jaoks hõlpsasti ligipääsetavasse kohta, kuid mitte liiga lähedale tema toidukausile või magamiskohale. Tema asjad on kodus justkui territooriumi märgistused, mis võiksid asetseda maja või korteri peal erinevates asukohtades. Nii nagu meie, ei soovi ka kass magada ega süüa oma liivakasti kõrval.

Ennetus on parim lahendus

Kassid on suurepärased jäljendajad. Kui näed, et kassipoeg on valmis tualetti minema, võta ta ettevaatlikult liivakasti ja näita, kuidas kaevata. Nii õpib ta kõige kiiremini.

Kiida ja premeeri

Kui kass kasutab liivakasti õigesti, kiida teda ja anna mõni maius või tee pai. Positiivne kogemus aitab tal seostada liivakasti kasutamist heade asjadega.

Ära karista

Kui kass eksib ja teeb oma häda mujale, siis ära karista teda. See võib tekitada temas hirmu ja segadust. Õnnetus võib juhtuda sellest, et ta ei ole uut oskust veel ära õppinud, aga ka sellest, kui kast on koristamata - seega jälgi, et see oleks puhas.

Säilita järjepidevus

Kassidele meeldib rutiin. Ole kiisu treenimisega järjepidev ja ära muuda liivakasti asukohta ega liiva tüüpi, kui see pole hädavajalik. Igasugune muutus võib mõjutada tema õppimist.

Hoia kassil silm peal

Jälgi kassi käitumist ja veendu, et ta ei näita liivakasti suhtes välja negatiivseid märke, mis võivad viidata terviseprobleemidele.  Mure korral võta ühendust veterinaariga!

 

Kui oled kannatlik ning järjepidev, siis peagi õpib su kass liivakastis käimise ära ning see tagab nii sulle kui su lemmikule mugavama elu!

 

 

 

PetCity Blog:

 • Millist tüüpi kassiliiva valida?

  Millist tüüpi kassiliiva valida?

  Loe lähemalt

 • PetFaktor 2023 võitjad on selgunud!

  PetFaktor 2023 võitjad on selgunud!

  Loe lähemalt

 • Aastavahetus lemmikuga: kuidas vähendada stressi ja valmistuda ilutulestikuks

  Aastavahetus lemmikuga: kuidas vähendada stressi ja valmistuda ilutulestikuks

  Loe lähemalt

 • Koolituste seeria kassiomanikele Rannamõisa PetCitys!

  Koolituste seeria kassiomanikele Rannamõisa PetCitys!

  Loe lähemalt

 • Saada video PetFaktori konkursile ja võida iPhone 14!

  Saada video PetFaktori konkursile ja võida iPhone 14!

  Loe lähemalt

Kõik postitused