Milline on parim kassiliiv, mida oma kassile valida?

06.02.2024

Millist tüüpi kassiliiva valida?

Õige kassiliiva valimine on kassi jaoks väga oluline. Müügil on palju erinevaid valikuid ning selle õige leidmine võib alguses tunduda keeruline. Tõime välja erinevad kassiliiva tüübid ning nende omadused, et aidata sul valikut lihtsamaks teha!

Paakuv kassiliiv

Paakuv kassiliiv moodustab vedelikuga kokkupuutel klompe ning see võimaldab sul liivakasti eriti lihtsalt igapäevaselt väljaheidetest puhtaks teha.

Aromaatne kassiliiv

Kui kardad ebameeldivat lõhna, siis sobib sinu koju aromaatne kassiliiv. Pea meeles, et mõned kassid võivad olla tugevate lõhnade suhtes tundlikud. Seega on oluline katsetada, milline aromaatne kassiliiv sobib nii sulle, kui ka su kiisule.

Biolagunev kassiliiv

See valik on väga loodussõbralik ning ohutu sinu kassile. Biolagunevas kassiliivas ei ole kemikaale ning juhul, kui kass peaks liiva sööma, ei ole see talle nii ohtlik.

Antibakteriaalne kassiliiv

Antibakteriaalne liiv on väga hea tagamaks, et liivakast on võimalikult hügieeniline ja bakteritest vaba. Samuti on antibakteriaalsel liival hea lõhnakontroll.

Peeneteraline kassiliiv 

Kassid on väga valivad ning nende käpad on tundlikud. Kui sinu eesmärgiks on kassi maksimaalne mugavus, siis eelista väikeste graanulitega kassiliiva. Jälgi, et kass ei sööks kassiliiva. Vastasel juhul võivad tal tekkida terviseprobleemid.

Tolmuvaba kassiliiv

Kassiliivad, mis tekitavad palju tolmu, võivad olla kahjulikud su kassi hingamisteedele. Samuti kannab su kass oma käppadega liiva mööda maja laiali. Selle vältimiseks on olemas tolmuvabad, raskemate tükikestega kassiliivad.

Kogus ja sagedus

Arvesta oma kassi iseärasustega. Liiva võiksid panna kasti põhja umbes 7-8 cm. Kui kassile meeldib kastis kaevata, siis rohkem. Juhul, kui sul on mitu kassi, peab olema kodus ka rohkem liivakaste.

Kastist hädade eemaldamine peaks olema igapäevane. Vähemalt korra nädalas vaheta kogu liiv välja ja pese kast ära.

Milline kassiliiv on parim?

Kuna kassid on tohutult valivad ning igal ühel neist on oma iseärasused, siis on parim kassiliiv igal kassil erinev. Valik tuleks teha vastavalt oma kassi iseärasustele ning soovidele, vastasel juhul ei pruugi nad liivakasti üldse kasutada.

Lõpliku valiku saad teha läbi katsetuste ning oma kassi käitumise jälgimise. Hoia kiisul silma peal ja veendu, et tema hädad saaksid mugavalt ja muretult kastis tehtud.PetCity Blog:

 • Kuidas treenida oma kassipoega liivakastis käima?

  Kuidas treenida oma kassipoega liivakastis käima?

  Loe lähemalt

 • PetFaktor 2023 võitjad on selgunud!

  PetFaktor 2023 võitjad on selgunud!

  Loe lähemalt

 • Aastavahetus lemmikuga: kuidas vähendada stressi ja valmistuda ilutulestikuks

  Aastavahetus lemmikuga: kuidas vähendada stressi ja valmistuda ilutulestikuks

  Loe lähemalt

 • Koolituste seeria kassiomanikele Rannamõisa PetCitys!

  Koolituste seeria kassiomanikele Rannamõisa PetCitys!

  Loe lähemalt

 • Saada video PetFaktori konkursile ja võida iPhone 14!

  Saada video PetFaktori konkursile ja võida iPhone 14!

  Loe lähemalt

Kõik postitused