Sisehaiguste arst PetCitys

Sisehaiguste arst PetCitys

Soovime kõikidele lemmikloomadele pakkuda võimalikult kvaliteetset veterinaarset abi ning selle tõttu saab meie loomakliinikus külastada ka eriarste. Kuigi tegelikult tegelevad kõik loomaarstid eri haigustega, toimub loomaarstide seas järjest enam spetsialiseerumist kitsamatele aladele. Eriarstidel on spetsialiseerunud alast laialdlased teadmised ning selle tõttu suudab eriarst sinu lemmiklooma kiiremini diagnoosida ja raviplaani koostada. PetCity eriarstide kohta loe lähemalt siit.

Sisehaiguste arst tegeleb siseelundite ja ainevahetust puudutavate haigustega. Loomaarsti vastuvõtule peaks pöörduma siis, kui koer on isutu, loid, palavikus, apaatne või teda vaevab kõhulahtisus. Samuti tuleks vastuvõtule tulla siis, kui koer on lühikese aja jooksul kaalus tugevalt alla või juurde võtnud. Kuna omanik teab enda lemmikut kõige paremini, tasub loomaarstiga konsulteerida siis, kui lemmikloom käitub tavapärasest teistmoodi.

Sisearst Ave Kupper teeb lisaks sisehaiguste diagnostikale ultraheliuuringuid kõhuõõnest, võtab peennõelaaspiraadi proove organitest ning ka bronho-, rino- ja gastroskoopiat. Diagnostiliste analüüside kohta saad lähemalt lugeda siit

Sagedamini esinevad sisehaigused koertel on oksendamine, kõhulahtisus, põletikulised soolehaigused, parasiithaigused, kuse- ja suguteedehaigused, neerukahjustused, maksahaigused, infektsioonihaigused, endokriinhaigused, hingamisteede haigused, ülekaalulisus, neoplaasiad ja muud sarnased. Kasside sisehaigustest võib välja tuua näiteks kuseteede haigused, neerukahjustused, maokahjustusega seotud oksendamine, kõhulahtisus ja soolepõletikud, aga ka diabeet, hingamisteede haigused, ülekaal ning lümfoom.