Lemmiklooma esmaabi tarvikud

15.07.2022

Lemmiklooma esmaabi tarvikud

Tarvikud, mis võiksid lemmikuomanikul kodus esmaabipakis olemas olla ning kiirabide kontaktid.
Puhkuste perioodil liigume oma lemmikutega rohkem ringi ning see toob kaasa paraku ka rohkem ootamatusi ja õnnetusi. Loomaomanikena soovime oma lemmikuid alati kaitsta ja vajadusel neile ka kiirelt õiget abi osutada. Koondasime kokku mõned tarvikud, mis võiksid loomaomanikul esmaabitarvikute kotis olla:
  1. Meditsiinilised marlilapikesed ja füsioloogiline lahus ehk 0,9% NaCl lahus haavade puhastamiseks! Kusjuures antud lahus sobib ka silmade puhastamiseks.
  2. Tömbi otsaga käärid karva pügamiseks. Sobivad ka pügamismasinad, kui lemmikud nendega harjunud.
  3. Aktiivsöega pasta (osta loomakliinikust) ning spetsiaalne pro- ja prebiootikumidega seedepasta koerale. Aktiivsöega pastat anna koerale, kui tal on mürgistus! Näiteks koer sõi seent metsas, mida ta ei oleks tohtinud süüa. Kui koeral on aga kõhulahtisus või seedehäired- ära jäta teda paastule! Pigem paku talle kergesti seeditavat toitu ning pro- ja prebiootikumidega spetsiaalset ravipastast. Konsulteeri kindlasti veterinaariga!
  4. Digitaalne termomeeter – kehatemperatuuri mõõdetakse lemmikutel päraku kaudu (pea meeles, et lemmikute kehatemperatuur on kõrgem kui meil -> 37,5-39,2 kraadi on normaalne)
  5. Krae juhuks kui lemmik soovib oma haava lakkuda – hea abimees näiteks transpordi ajal kliinikusse. Kusjuures loomale on tegelikult mugavam pehme, täispuhutav krae.
  6. Covetrus side, mis on väga hea näiteks haava kinni sidumisel ning verejooksu peatamisel. Pane tähe, et seda sidet ei panda otse haavale ning seda ei tohi liiga kõvasti kinni tõmmata! Tegu on isekleepuva sidemega, mille abil saad näiteks marlitampooni kinnitada haavale.
  7. Tömbima otsaga pintsetid - pinnu või puugi välja saamiseks! Abiks tulevad ka spetsiaalsed puugikonksud!
  8. Allergiaravim olgu alati käe pärast, kui su lemmik on herilaste ja mesilaste suhtes allergiline! Hea ravim on Zyrtec – manustada 1mg/kg kohta!
  9. Loomaarsti kontakt ja kiirabi number olgu salvestatud telefoni! Rannamõisa 24/7 kiirabi saad kätte lühinumbril 15 222. Õnnetuse korral konsulteeri kindlasti veterinaariga, et pakkuda enda lemmikule õiget abi.
NB! Ära manusta loomale omaenda tarkusest inimestele mõeldud ravimeid, pea enne nõu kindlasti veterinaariga. Niiet salvesta parem kiirelt loomakliiniku kontaktid oma telefoni! 
Loetelus olevad tarvikud leiad hästi varustatud apteekidest või loomakliinikust! ????
 
Eestis on kokku kolm 24/7 avatud lemmikloomade kiirabi. Kindlasti tuleb meeles pidada, et need asutused on mõeldud erakorralise meditsiinilise abi andmiseks - mürgitused, verejooksud, hammustused, poegimiskomplikatsioonid, põletus, allergilised reaktsioonid, teadvus- või hingamisraskused jmt. 
 
Kiirabide asukohad Tallinnas:
 
Kiirabi asukoht Tartus:
 
 

Seotud tooted:

PetCity Blog:

Kõik postitused