Võta koeraga koos sügisest maksimum! - Blogi - Petcity.ee

15.09.2022

Võta koeraga koos sügisest maksimum!

Siit leiad ideid mängudeks ja tegevusteks nii toas kui õues sügise perioodil. Veeda lemmikuga aega kvaliteetselt, lõbusalt ja arendavalt!

Ilmad kisuvad aina külmemaks, pimedamaks ja puulehed muudavad värvi. Sügis on kohal! Mõnel koeraomanikul on see täitsa esimene sügis koos uue pereliikmega. Siit leiad mõtteid ja nõu, mida sügisel lemmikuga ette võtta ja milleks valmis olla!

Tubased tegevused

Paratamatult kõledad ilmad meelitavad rohkem veetma aega tubaselt.

Arenda koera nutikust! Paku oma koerale arendavaid tegevusi! Näiteks proovi ära interaktiivsed mänguasjad ning maiuseväljastajad, mis rikastavad koera elu ning arendavad koeras probleemülesannete lahendamise oskust! Põnev on jälgida, kuidas koera mõte töötab! PetCity kauplusest leiad interaktiivseid mänguasju brändidelt nagu Nina Ottosson, Flamingo, Kong.

Tee ise väike nuputamispusle koerale! Võta näiteks vana käterätt, viska selle peale maiuseid või krõbinaid. Keera käterätt rulli ning lase koeral tegutseda! Samuti võid võtta vana muffinivormi või pisemate koerte korral papist munakarbi, igasse süvikusse pane maiused ning aseta nende peale põnevaid asju- näiteks kokku pressitud paberituts, koera enda mänguasju, tennisepalle (NB! koertele sobivad ainult lemmikloomadele mõeldud tennisepallid, päris tennisepallid viilivad koerte hambaid). Koertele sobivad tennisepallid leiad siit!

Nina tööle! Nuuskimine on koera jaoks rahustav ja ääretult kasulik tegevus! Kusjuures see väsitab koera uskumatult hästi. Nuuskimiseks on PetCitys olemas vahvad Hea Hoog nuuskimismatid ja näiteks Hunter nuuskimispallid ja matt! Puista nuuskimismatile koera toit või maiused ja lase tal tegutseda!  

Tugevda suhet läbi trenni! Tubane periood on ideaalne aeg õpetada koerale mõni uus trikk või oskus. Ühine tegevus tugevdab teie sidet lemmikuga ning õpid seeläbi ka enda koera paremini tundma. NB! Kasuta treenimisel ainult positiivset kinnistamist ning hoia treeningsessioonid lühikesed ja lõbusad, et koer ära ei väsiks. Trenni tee alati rõõmsa meelega!

Spaaõhtud regulaarseks. Taas peab hakkama peale väljaskäike lemmiku käppasid ja vahel isegi kõhualust puhastama. Kiireks ja tõhusaks lahenduseks on spetsiaalsed lemmikutele mõeldud niisked lapid. Erinevaid šampoone ja palsameid vaata aga siit. Pane vaikne spaamuusika käima, lase vanni leige vesi ja kümblemine võib alata. Tõelistele veekoertele on saadaval ka vinge Scruffs Noodle Mitt puhastuskinnas, millega saab koerale hästi massaži teha. Kui koer pelgab pesemist, kasuta näiteks Flamingo iminappadega lakkumismatti, mille saad vanni seinale kinnitada koos maitsva pasteedi või konserviga.

 

Tegevused õues

Naudi koos koeraga loodust! Mine loodusesse jalutama ja lase koeral nuuskida! Kui su koeral ei ole laitmatult selge käsklus „siia“, siis maastikul saad pakkuda koerale rohkem vabadust näiteks 10 meetrise rihma abil. Võimalik on ka lisada enda koera rihma külge GPS seade, mida saad enda nutiseadmest jälgida (jahikoerte lemmik). Kui su koer on aga suurem tõmbaja, kasuta Onega kummeeritud rihma, mida on hea kinni hoida ja kui koer ootamatult tõmbab, ei teki põletustunnet käel.

Mängi peitust! Võta pere kaasa koeraga jalutama ning mängige peitust! Palu ühel pereliikmel end ära peita ning lase koeral peidus olev sõber üles leida! Lihtsalt lase koeral liikuda rihmas sinna, kuhu ta soovib. Eriti meeldib antud mäng lastele, kes end meelsasti puude ja põõsaste taha peidavad! Alusta mängu väga lihtsalt, et koeral oleks huvi otsida ning ta kindlalt leiaks peitupugeja üles! Kui koer leiab otsitava, siis kindlasti tuleb teda kiita ja üheskoos rõõmustada!

Pole halba ilma, on vale riietus!  Kui koer pelgab külma, siis pane talle selga vihmamantel või kampsun. Rukka Wooly kampsunid on oma soonikmustriga väga stiilsed. Kusjuures Rannamõisa, Tähesaju ning Lõunakeskuse kauplustest leiad sobituvad Rukka vihmamantlid inimestele ja koertele! Funktsionaalseid ja ilusaid vihmajopesid koertele leiad veel Hurttalt.

Näe koera juba 5km kauguselt! Lisa koera trakside, rihma või riiete külge näiteks Orbiloc või Hurtta tuluke. Nii märkad nii ise, kui teised liiklejad lemmikut juba kaugelt! Lisaks on hea mõte valida koerale sügis-talviseks perioodiks helkurdetailidega traksid, jalutusrihmad ja riided.

Tee pilti ja kogu mälestusi! Loodus on värvitud kuldseks ja punakaks ning langenud lehtede krabin käppade all teeb rõõmu! Korralda ühine fotosessioon enda lemmikuga! Kui su koer on julge, siis viska näiteks lehti üles pildistamise ajal. Rõõmsad mälestused terveks eluks! Et pilt oleks veel eriti nunnu, pane koerale selga soonikmustriga Rukka kampsun!

 

Sügisohud tervisele

Kaitse enda lemmikut ning kontrolli üle, kas ta kompleksvaktsiin on kehtiv. Paraku sügisel ja kevadel on rohkem leptospiroosi ning kennelköha. Ravimata jätmise korral võivad need haigused saada lemmikule isegi saatuslikuks. Eriti soovitatav on vaktsineerida koerad, kes käivad avalikes koerte parkides, trennides, näitustel.

Mis on koerte kompleksvaktsiin?

Tegu on vaktsiiniga, mis sisaldab endas koerte katku, kennelköha, parvoviiruse, hepatiidi ja leptospiroosi vastaseid komponente. Vaktsineerima peaks korra aastas. Igal aastal ei saa koer küll kõikide haiguste vastu vaktsiini. Sõltuvalt vaktsineerimisskeemist, on tavaliselt kutsikaeas tehtud vaktsiinid kõiki haiguseid hõlmavad, aasta hiljem saab koer tihti hoopis vaktsiini, milles on ainult leptospiroosi ja kennelköha vastased komponendid.

Kompleksvaktsiin on vabatahtlik ning iga loomaomaniku enda otsustada, kas ta soovib lemmikule kaitsepookimist teha või mitte. PetCity kliinikute töötajad soovitavad oma koeri vaktsineerida, sest paraku on leptospiroos ja kennelköha laialt levinud haigused. Soovitame lemmiku vaktsineerimispassist üle kontrollida, kas vaktsiinid on ikka kehtivad! Kui märkad, et kohustuslik revaktsineerimise tähtaeg on möödunud, ära pelga helistada kliinikusse ja tulla vaktsineerima.

Soovime kõikidele koertele ja nende omanikele rõõmuküllast sügist! 

 

 

 

 

 

 

Seotud tooted:

PetCity Blog:

 • Millist jopet valida lühikarvalisele koerale?

  Millist jopet valida lühikarvalisele koerale?

  Loe edasi

 • Vaimse tervise kuu: koerte massaaž!

  Vaimse tervise kuu: koerte massaaž!

  Loe edasi

 • Saada video PetFaktori konkursile ja võida iPhone 14!

  Saada video PetFaktori konkursile ja võida iPhone 14!

  Loe edasi

 • PetCity toetab taas veterinaariatudengite õppetööd!

  PetCity toetab taas veterinaariatudengite õppetööd!

  Loe edasi

 • Retsept: värskendav koerajäätis

  Retsept: värskendav koerajäätis

  Loe edasi

Kõik postitused