Diagnostilised analüüsid

Diagnostiliste analüüside all peetakse silmas ultraheli- ja röntgenuuringuid ning endo- ja bronhoskoopiat.

Röntgenuuring on kõige tavalisem radioloogiline uuring, mis on kiire, lihtne ning loomale suhteliselt mugav. Enamjaolt teostatase röntgenuuringuid anesteesiata. Tavaliselt kasutatakse röntgenit näiteks traumade korral, aga ka kasvajate lokaliseerimiseks või tiinuse diagnostikas (tiinuse lõppfaasis).
Hambaravis kasutame digitaalset hambaröntgeni. Röntgenülesvõtet on võimalik kontrastaine abil teha ka lemmiklooma seedekulglast.

Ultraheliuuringut kasutatakse patsiendi pehmete organite uurimiseks. Sellega saab hinnata näiteks eri organite suurust ja kuju. Ultraheliuuringut kasutatakse tihedalt ka tiinuse diagnostikas. Uuring ei ole loomale ebamugav. Kuna lemmiklooma karvastik võib ultraheliuuringut pärssida, on tihti uuritava piirkonna karvutuks ajamine hädavahalik.

Endoskoopia tähendab endoskoobi abil õõneselundite uurimist. Lisaks vaatlusele saab endoskoopial võtta koeproove, eemaldada võõrkehi, polüüpe ja väikseid kasvajaid, sulgeda verejookse, süstida ravimeid ja palju muud. PetCity loomakliinikus on võimalik patsiendile teostada ka bronhoskoopiat. Tegemist on protseduuriga, kus sinu lemmiklooma veterinaar vaatab bronhoskoobiga lemmiku hingamisteedesse.

Sarnased teenused:

Kõik teenused