Kui tihti kassi pesta?

28.08.2018

Kui tihti siis ikkagi tohib kassi pesta, eriti pärsia kassi? Ta ise ei suuda ju oma tohutut karvastikku korras hoida ning kui me seda ise ei tee, siis see kogub tolmu ja pulstub. Kassi võiks võimalusel kammida iga päev. Pole hullu, kui mõni päev jääb vahele, kuid siiski tuleks pikakarvalise kassi karvahooldusele piisavalt tähelepanu pöörata, sest vastasel juhul on kodus uhke lõvilaka asemel suur pulstunud karvakera. Lisaks inetule välimusele, on pulstunud karv kassile kaäärmiselt ebameeldiv ning ideaalne koht bakterite vohamiseks.
Kui aga igapäevahooldusest hoolimata pole karvastik just kõige värskem, võiks mõelda pesu peale.
Mitte mingil juhul ei tohi kassi pesta inimestele mõeldud shampooniga! Lisaks spetsiaalsele kassishampoonile, tuleks pikakarvalise kiisu karva poputada ka palsamiga. See tagab kauni karva sileduse, läike ning sära. Kuiva karvaga kassile tuleb erilist tähelepanu pöörata, sest selline karvatüüp vildistub kõige kiiremini. Kui see on juba juhtunud, ei aita kahjuks peale kääride enam midagi. Seega, hoolitse enda kassi karvastiku eest. PetCity poodidest leiad laia valiku kassishampoone, kuivshampoone, karvaniisutajaid... Valik on kirju ning teenindajad aitavad sind meelsasti!
Teatud tõugude karvahooldus vajab tõesti pühendumist. Seega, ole vastutustundlik loomaomanik ning tõugu valides, võta lemmik nii, et ta sobib sulle ninast sabaotsani. Sealjuures, meeldib sulle ka iga tema karvatuust. Et karvahooldus läheks hõlpsamalt, hakka enda kassipoega juba varakus eas kammiga harjutama. Pea meeles - mida Juku ei õpi seda Juhan ei tea! Seega polegi imestada, kui kass, keda kunagi grooming-hooldusega harjutatud pole, hakkab sellele nii vastu, et vajab rahunemiseks suisa veterinaarset sekkumist. 
Kassid eriti pikakarvalised, näiteks pärslased, vajavad kohe kindlasti regulaarset karvastiku hooldust.

PetCity Blog:

Kõik postitused