Kuidas jahutada koera kuumal suvepäeval?

21.05.2024

Kuidas jahutada koera kuumal suvepäeval?

Kõige lihtsam on tagada lemmikule jahe varjuline koht kodus; valida jalutuste ajaks jahedam kellaaeg ning anda talle palju juua. Kui olete otsustanud siiski veeta oma päeva kuuma käes, siis pakkuge kindlasti oma koerale jahutust! Siin on 5 võimalust, kuidas oma lemmikut jahutada:

1.    Paku koerale vett!

Kuumal suvepäeval peab jahe värske vesi olema koerale alati kättesaadav. Kui olete ringi liikumas - matkamas või hoopis autoga sõitmas - siis võtke kaasa kaasaskantav jooginõu või matkakauss. Niimoodi saate ka käigu pealt koerale vett anda. Pidage meeles, et vett peaksite pakkuma kuuma ilmaga koerale pidevalt!

 

2.    Lase koeral mängida jahutavate mänguasjadega!

Nii saab koer jahutust ka mänguhoos!

  • Aiakoerale on ideaalseks mängumaaks koerte bassein. Nii saab koer ennast alati jahutamas käia, kui soov tuleb. Bassein võiks asuda varjulises kohas, et sulistamine oleks eriti jahutav.
  • Toas sobib mänguks ideaalselt sügavkülmutatav mänguasi! Lihtsalt kasta mänguasi vette ning lase sellel külmuda paar tundi - ja jahutav lõbu saabki alata!
  • Kui Sinu lemmikule jääga mänguasjad ei meeldi, siis proovi enne külmutamist lisada mänguasja sisse kerge maius või koertele mõeldud puljong. Nii tekitad ka tagasihoidlikumas koeras huvi! Selliseks mänguks sobivad hästi toiduga täidetavad Kong või West Paw mänguasjad.
  • Kui olete mängimas veekogu ääres, siis kasutage veemänguasju, mis hõljuvad vee peal! Nii saab koer ennast vees jahutada, kuid samal ajal ka lõbusalt mängida!

3.    Kasuta jahutavat vesti!

Jahutusveste on erinevates suurustes ja kujudes! Kui Sinu koerale suur jahutusvest ei meeldi, siis võid alustada hoopis jahutavast kaelarätist, mis katab vähemat osa kehast.

Jahutavad vestid töötavad kõik sarnaselt: kasta jahutusvest vette, vääna üleliigne vesi välja ning pane koerale vest selga. Vestist aurustuv vesi annab koerale mõnusa jahutuse!

4.    Tubaseks jahutuseks kasuta jahutusmatti!

Jahutusmatt hoiab oma temperatuuri 5-10 °C külmemana, kui ümbritseva toa temperatuur on. Selline jahutav efekt kestab umbes tund aega. Kui tunned, et matt ei ole enam jahutav, siis lase sellel lihtsalt tund aega toas seista ja matt muutub uuesti jahedaks! Lisajahutuse saamiseks võib jahutusmatti hoida ka sügavkülmas. PetCityst leiad laia valiku jahutusmatte kõige pisematest kuni kõige suuremate kutsadeni!

5. Ära jäta lemmiklooma järelvalveta autosse!

Isegi paar minutit soojas autos võib mõnele koerale tekitada kuumarabanduse.

Kuumarabanduse kahtluse puhul pöörduge viivitamatult loomaarsti poole! PetCity Loomakliiniku lühinumber 15222 on avatud 24/7!

Ka koos inimesega kuumas autos istudes on koertel raskem ennast jahutada, kui meil. Autot saab hoida jahedamana kasutades alumiiniumkatet – nii on lemmikul mugavam jahedamas autos sõitu alustada. 

Loe siit, kuidas kuumarabandust koeral ära tunda ja ära hoida!

Naudime koos lemmikuga suve ohutult ja jahedalt!

 

 

 

PetCity Blog:

Kõik postitused