Loomabeebi esimene kliinikuskäik

27.08.2018

Loomabeebi esimene kliinikuskäik

Kui sa ei ole just enda kutsika või kassipoja kasvataja, on kutsikas enne sind juba kliinikus käinud. Teine lugu on aga läbi kahtlaste portaalide ostetud loomalapsed või isegi noorukid, kel tihti pole ette näidata ainsamatki vaktsiini, mitte ühtegi parasiiditõrjet.

Kui kutsikas või kassipoeg on ostetud eetiliselt loomakasvatajalt, saad tõenäoliselt kaasa juhendi edaspidiseks, samuti ka soovitused kliinikute ja muu vajaliku kohta. Ka otse varjupaigast võetud lemmikud on õnnega koos, sest omanikud saavad palju infot, lisaks on koerad-kassid alati loomaarstide poolt üle vaadatud, ussikuuritatud, vaktsineeritud.

Kahjuks jääb suur osa inimesi uue lemmikuga ihuüksi. Tihtipeale koerte/kasside vabrikutest ostetud lemmikloomade „kasvatajad“ kaovad pärast tehingut kui tina tuhka, numbrid vahetuvad ja.. Ei oskagi midagi teha. Alati on loomulikult ka erandeid.

Mida siis aga uue sõbrakesega peale hakata? Kas kliinikus, kus käivad nii paljud haiged loomad, on ikka vaktsineerimata tegelasega ohutu? 

Kõikidele neile küsimustele vastab PetCity kliiniku loomaarst Viranika Avilkina

Mõistagi peab PetCity lugu rangetest desinfitseerimisnõutest. Kõik vastuvõturuumid puhastatakse hoolikalt pärast igat patsienti. Kutsika ja kassipoja päris esimesel visiidil vaatame PetCitys üle noore looma üldseisundi; kuulame südant, vaatame silmakesi; kontrollime, et lemmikul poleks ühtegi songa ega sabakonksu ning isastel vaatame üle ka munandid. Ühesõnaga – vaatame sinu lemmiku üle väga põhjalikult, ninast sabaotsani! Kui kõik on hästi, saab jätkata. Kui mitte, siis teavitame probleemidest omanikku/kasvatajat ning anname soovitusi edaspidiseks. Näitame, kuidas vaadata kutsika/kassipoja hambaid ning kuidas puhastada silmi ja kõrvu. 

Järgneb vaktsineerimine. Eestis on soovituslik vaktsineerida kutsikat alates 2-3 elukuust. Marutaudi vaktsiin tehakse üldjuhul üle 3-kuu vanusele loomale. Võib ka teha varem, kuid sellisel juhul on kordusvaktsiin 4 nädala pärast hädavajalik. Kui vaktsiinid on tehtud, algab kiibistamine!

Pea meeles, et kiibi peab uus omanik alati ka enda nimele registreerima, sest vastasel juhul pole paigaldatud kiibist looma kadumisel mingit kasu. Lemmikloomadel on Eestis kolm registrit, üks neist on tasuline. Eesti Kennelliidu registrisse sisestab tõukoera andmed lemmiku kasvataja. Lemmikloomaregister LLR on tasuta, kuid selleks tuleb omanikul ise andmed sisestada. Kolmas, tasuline, on Eesti Väikeloomaarstide seltsi hallatav register, kuhu mõne euro eest kannab lemmiklooma andmed sisse veterinaar. Viimane teeb sealjuures koostööd ka rahvusvahelise kiibiregistriga, mis tähendab seda, et ka välismaal kaduma läinud lemmik on võimalik tänu sellele tagasi saada.

Üldjuhul ei jää kiire ja täpse loomaarsti tegutsemise korral väiksele neljajalgsele ühtegi halba mälestust. Kindluse mõttes võiks sõbrakesele siiski kaasa võtta maiust ning protseduuride ajal seda pakkuda. Nii on hea elamus garanteeritud ning edasised arstilkäigud ei valmista lemmikul suurt stressi, sest loomakliinik võrdub maiusega.

Et kliinikuskäik veelgi meeldivam oleks, võib PetCity mugavatest keskustest kliinikuukselt otse küllaldlase valikuga lemmiloomapoodi jalutada. Poest leiab endale nii noor kui vana, väike ja suur, karvaline ja suleline.

 

PetCity Blog:

Kõik postitused