Miks peab koera riietama

18.10.2018

Miks peab koera riietama

Mõned inimesed usuvad, et koera riietamine on ebavajalik. Meie kliimas on reaalsus on midagi muud. Loomulikult ei tasu koeraga käituda kui mänguasjaga ning toppida selga ebamugavaid, liikumist piiravaid riideid selga siis, kui selleks tegelikult tarvidust ei ole.

Kes vajab riietamist?

Karvutud, madala rasvaprotsendiga, lühikarvalised ning aluskarvata tõud vajavad külma eest tugevamat kaitset. Ka kutsikad ning vanurid taluvad külma halvemini, kui terved ja elujõulised lemmikud.

Kuidas ma tean, et minu lemmikul on külm?

Lemmikul on külm juhul, kui ta väriseb või/ja on küürus. Loomal on silmnähtavalt ebamugav. Vabalt lippav koer talub külma paremini, kuna lemmik saab endale ise pidevalt sooja teha. Rihmastatud jalutuskäik võib seevastu olla pisut suurem katsumus ka pisut soojemate temperatuuridega.

Kas vihmaga tuleks ka koera riietada?

Oleneb temperatuurist. Suvel ei ole see alati vajalik, kuid sügisperioodil võib märg kere muuta (rihmastatud) jalutuskäigu äärmiselt ebamugavaks. Lisaks hoiab vihmakombe liigse sopa eest. Pikakarvaliste lemmikute puhul aitab kombinesoon ka võimaliku hotspoti vastu.

Mis võib juhtuda, kui ma enda koera ei riieta?

Nii nagu inimene, võib ka koer saada ulatuslikke külmakahjustusi. Tavaliselt saavad esimesena kahjustada kõrvaotsad (kikkis kõrvadega koerad ja kassid) ning saba, tihti ka käpapadjandid. Hetkel on ainuke kõrvu säästvaks tooteks Hurtta Extreme Warmer, mille pikk kaelus võimaldab soojas hoida ka kõrvapiirkonda. Olemas on ka spetsiaalsed, lemmikutele mõeldud saapad, näiteks Rukkalt, Ruffwearilt või Hurttalt.

PetCity Blog:

 • Mida tähendab hästi kasvatatud koer?

  Mida tähendab hästi kasvatatud koer?

  Loe edasi

 • Lemmikloomahotell - asendamatu lahendus paratamatus olukorras

  Lemmikloomahotell - asendamatu lahendus paratamatus olukorras

  Loe edasi

 • VOM toortoit koerale – loomupärane koeratoit

  VOM toortoit koerale – loomupärane koeratoit

  Loe edasi

 • Koerte mänguasjad Zogoflex Air ja Zogoflex – mis neil vahet on?

  Koerte mänguasjad Zogoflex Air ja Zogoflex – mis neil vahet on?

  Loe edasi

 • Fish4Dogs Superior koeratoit – parim koerte Oomega-3 omastamise viis

  Fish4Dogs Superior koeratoit – parim koerte Oomega-3 omastamise viis

  Loe edasi

Kõik postitused

Seotud tooted: