Miks peab koera riietama

Miks peab koera riietama

Mõned inimesed usuvad, et koera riietamine on ebavajalik. Meie kliimas on reaalsus on midagi muud. Loomulikult ei tasu koeraga käituda kui mänguasjaga ning toppida selga ebamugavaid, liikumist piiravaid riideid selga siis, kui selleks tegelikult tarvidust ei ole.

Kes vajab riietamist?

Karvutud, madala rasvaprotsendiga, lühikarvalised ning aluskarvata tõud vajavad külma eest tugevamat kaitset. Ka kutsikad ning vanurid taluvad külma halvemini, kui terved ja elujõulised lemmikud.

Kuidas ma tean, et minu lemmikul on külm?

Lemmikul on külm juhul, kui ta väriseb või/ja on küürus. Loomal on silmnähtavalt ebamugav. Vabalt lippav koer talub külma paremini, kuna lemmik saab endale ise pidevalt sooja teha. Rihmastatud jalutuskäik võib seevastu olla pisut suurem katsumus ka pisut soojemate temperatuuridega.

Kas vihmaga tuleks ka koera riietada?

Oleneb temperatuurist. Suvel ei ole see alati vajalik, kuid sügisperioodil võib märg kere muuta (rihmastatud) jalutuskäigu äärmiselt ebamugavaks. Lisaks hoiab vihmakombe liigse sopa eest. Pikakarvaliste lemmikute puhul aitab kombinesoon ka võimaliku hotspoti vastu.

Mis võib juhtuda, kui ma enda koera ei riieta?

Nii nagu inimene, võib ka koer saada ulatuslikke külmakahjustusi. Tavaliselt saavad esimesena kahjustada kõrvaotsad (kikkis kõrvadega koerad ja kassid) ning saba, tihti ka käpapadjandid. Hetkel on ainuke kõrvu säästvaks tooteks Hurtta Extreme Warmer, mille pikk kaelus võimaldab soojas hoida ka kõrvapiirkonda. Olemas on ka spetsiaalsed, lemmikutele mõeldud saapad, näiteks Rukkalt, Ruffwearilt või Hurttalt.

Seotud postitused
 1. Treeni koos lemmikuga! Treeni koos lemmikuga!
 2. Rukka jäägitud fännid Steffy ja Baxter Rukka jäägitud fännid Steffy ja Baxter
 3. PetCity uued superstaarid – Bixie ja Bonna PetCity uued superstaarid – Bixie ja Bonna
 4. Koera riietamise ABC Koera riietamise ABC
Tootesoovitused
 1. Rukka Proff Boots saapakesed , suurus 3/48 mm, N2, mustad
  Rukka Proff Boots saapakesed , suurus 3/48 mm, N2, mustad

  Toote omadused
  80% POLÜESTER, 20% TPR, HELKURDETAILID

  43,90 €
 2. Rukka Wooly kampsun, M, roosa
  Rukka Wooly kampsun, M, roosa

  25,90 €
 3. Rukka Wooly kampsun S, tumehall
  Rukka Wooly kampsun S, tumehall

  20,90 €