Jay-Z Bee – Koolisõidu hobune, kes võitis seeniorite Meistritiitli.

Jay-Z Bee – Koolisõidu hobune, kes võitis seeniorite Meistritiitli.

Eesti esikoolisõitja Dina Ellermann kasvatas endale koolisõiduhobuse, kellest sai hoopis takistussõidu meister. Jay-Z Bee on terve enda elu olnud Cavalor kvaliteetsete hobusöötade peal. 

Superstaarhobune Jay-Z Bee on sündinud 2012 aasta mais. Juba varsana oli hobune äärmselt aktiivne ja agar. Hobuse kasvataja ja omanik Dina Ellermann sõnab, et tal polnud aimugi, et Jay-Z on keegi ülikuulus meesräppar. Nime kõla meeldis kasvatajale väga, Bee lisand tuli hobuse igipõlisest aktiivsusest. „Ta oli nagu väike töömesilane kohe esimesest hetkest,“ lausus Ellermann.

Meistritiitli võitnud hobune on üles kasvanud Cavalori peal

Aktiivne tüdruk on üles kasvanud Cavalor Juniorix peal. Ratsastusse minnes selgus, et väikesest tüdrukust on sirgunud tuline ja terav mära ning söögivalikuks sai Cavalor Pianissimo (praegu PetCitys soodushinnaga!), mida Jay-Z Bee sööb ka täna.

Sportlaskarjääri algus

Jay-Z Bee läks enda praeguse treeneri ja ratsaniku, Paul Arguse, juurde Perilasse saduldamisse nelja-aastaselt. Hobune hiilgas algul nii takistus- kui ka koolisõidus ning otsustati, et  esialgu tegeleb Jay-Z Bee mõlema alaga. Alles pärast hobuse mõneaastast proovilepanekut ning võimete hindamist pidi mära edasine tulevik selgem olema.

Neljaselt sai Jay-Z Bee kabja koolisõidus valgeks. Kaks esimest starti tehti noorhobuste tšempionaadil, mis paraku jäid mitmeteks aastateks ainukesteks. Planeeriti ka 5-aastasese hobusega koolisõidu tšempionaadil osaleda, kuid teravalt tulisel hobusel olid teised plaanid. Skeem osutus Jay-Z Bee jaoks liiga raskeks - tegemist on ikkagi tasakaaluka ja rahuliku koolisõidu jaoks veidi liiga kuuma ja stressava hobusega. Isegi hobuse ratsanik Paul hoidis peast kinni, mõeldes mida küll sedavõrd keerulise hobusega peale hakata.

Jay-Z Bee ratsanik Paul Argus

Paul on äärmiselt kogenud ratsanik, kes on käinud mitmete hobustega edukalt mitmetel suurvõistlustel. Näiteks 2017. aastal käis ratsanik Ping Pongiga noorhobuste Maailmameistrivõistlustel Lanakenis, Belgias. Jay-Z Beega Paul siiski sellise taemega võistlusele minna ei plaani, öeldes, et sealne tase on sedavõrd kõva, et finaali saamine on pigem loterii kui kindla peale minek. „Üks latt võib kogemata maha lennata ja ongi finaali koht kadunud. Sinna sõit ei õigusta end ära“.

Paul on võrrelnud Jay-Z Beed ka enda kõige võimekama hobuse Caesariga, kes möödunud aastal müüdi ühele hiina noorsportlasele. Väidetavalt on Jay-Z Bee alles 7-aastaselt tolleeaegselt 7-aastasest Caesarist ees. „Sellele tasemele, kus Jay-Z Bee praegu on, jõudis Caesar alles 8-aastasel,“ sõnab Paul ning on veendunud, et hoolealune Jay-Z Bee on hetkel kindlasti hetkel Eesti kõige huvitavam hobune. Kuigi ratsanikul on hobuse tulevikku raske ennustada, on ta veendunud, et hobusest võib sirguda meie liiga World Cup hobune.  

Paul iseloomustab hobust kui väga heatahtlikku, teiste hobustega seltsivat ja sõbralikku hobust, kes hüpates otsib ratsanikult tuge. Kuigi 4-aastaselt oli tegemist uskumatsult metsiku hobusega, on tänaseks Jay-Z Beest sirgunud takistussõidu superstaar. Paul usub, et selleks, et olla edukas, tuleb hobusega leida ühise keele ning kindlasti ei tohi pealtnäha võimatuna näivate ülesannete korral alla anda. „Häid hobuseid on Eestis palju – omanikul tuleb oma hobusele õige ratsanik valida. Tundub, et me oleme Jay-Z Bee’ga ühise keele leidnud!“

Seotud postitused
  1. Mürakartus lemmikloomadel Mürakartus lemmikloomadel
  2. Hobusegripp Hobusegripp